sobota, 11 lutego 2012

Najbardziej skuteczne metody walki z podagrą

Autorem artykułu jest waclaw warecki

Ostry ból w stawach, który pojawia się nagle i bez jasnej przyczyny, jest zwykle objawem schorzenia nazywanego podagrą. Choroba ta dotyka przeważnie panów w średnim wieku.
podagraU podnóża tego problemu zdrowotnego leżą szkodliwe nawyki żywieniowe, a zwłaszcza jedzenie zbyt dużej ilości tłuszczy zwierzęcych. Wielki wpływ na rozwój podagry ma także siedzący tryb życia, ciągły stres oraz brak aktywności fizycznej.
Podagra - najczęstsze symptomy
W wyniku gromadzenia i odkładania się kwasu moczowego w stawach stopy, zachodzą w nich zmiany patologiczne. Typowymi objawami tej przypadłości są: świdrujący i nagle pojawiający się ból stawu, obrzęk będący następstwem stanu zapalnego, jak również odczucie palenia w zaatakowanym stawie. Lokalizacja stanu zapalnego stanowi podstawową różnicę pomiędzy podagrą a pokrewnymi przypadłościami przemiany materii, jak na przykład artretyzm. W przypadku podagry, jej symptomy nie są odczuwalne we wszystkich stawach lecz tylko w stawach dużego palca u nogi.

Podagra - leczenie
Leczenie podagry będzie związane z przyjmowaniem medykamentów i specyfików, które osłabią dotkliwy ból stawów oraz zlikwidują stan zapalny. Warto wykorzystać tu rośliny i zioła, które mają moczopędne działanie. Najczęściej wykorzystuje się mieszanki ziołowe skrzypu i dziurawca oraz preparaty z dodatkiem liścia brzozy i jałowca. Bardzo ważne będzie również wprowadzenie odpowiedniej diety, unikanie sytuacji stresowych oraz regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych.
Podagrę można leczyć wykorzystując tradycyjne metody, jak też nowatorskie podejścia terapeutyczne. Ostatnio pojawiły się technologie oddziałujące nie tylko na powstrzymanie postępu tej dolegliwości, ale nawet na całkowite cofnięcie jej objawów. Na uwagę zasługuje specyficzne urządzenie – wibrofon, za pomocą którego następuje usuwanie kwasu moczowego, a skutkiem tego likwidowanie symptomów podagry. Dzieje się tak dzięki emitowanym impulsom, prowadzącym do mini-drgań w środku tkanek.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz