czwartek, 16 lutego 2012

Jak schudnąć zdrowo?

Jak schudnąć zdrowo?

Autorem artykułu jest Monika Jaworska

W dzisiejszych czasach, pełnych stresu, pośpiechu i niezdrowych nawyków żywieniowych, utrzymanie prawidłowej wagi może być naprawdę trudne. Czy i Ty masz z tym problem?

Czy próbowałeś rozmaitych diet i ćwiczeń, ale masz wrażenie, że nic Ci nie pomaga? A może udało ci się schudnąć będąc na diecie (takiej jak na przykład dieta Dukana), ale w krótkim czasie wróciłeś do poprzedniej wagi przez ten okropny efekt jojo?

Na szczęście jest kilka małych zmian, które wprowadzone w Twojej diecie i trybie życia po jakimś czasie mogą przynieść dobre efekty i pozwolą Ci się uporać z nadmiarowymi kilogramami.
Po pierwsze: jedz mniej kalorii niż spalasz.
Czy to oznacza, że musisz głodować? Nie! Odchudzanie nie musi oznaczać głodowania ani stosowania rygorystycznych diet. Wystarczy ograniczyć słodycze i jeść mniejsze porcje. Pamiętaj, że 1 kilogram tłuszczu mniej oznacza spalenie 7 000 kalorii. Czyli jeśli uda Ci się zmniejszyć codzienną ilość spożywanych kalorii o 250 kcal na dzień, to po 28 dniach pozbędziesz się jednego kilograma tłuszczyku, bez dużych wyrzeczeń. Przykładowe pokarmy, który mają około 250 kalorii i można je bez problemu ograniczyć, to: jeden średni pączek, 100 gram baleronu, 100 gram golonki, 50 gram gorzkiej czekolady, mała drożdżówka, 200 gram lodów bakaliowych.
Po drugie: dobra motywacja.
Jeśli Twoim celem jest zrzucenie 7 kilogramów w tydzień, to prawdopodobnie nie uda Ci się tego dokonać i szybko stracisz motywację do utrzymywania diety. Jeśli chcesz być stale zmotywowany, pomyśl raczej o długofalowych efektach zmian w odżywaniu i trybie życia, takich jak zdrowie, dobra forma czy lepsze samopoczucie gdy patrzysz w lustro.
Po trzecie: więcej ruchu.
Jeśli nie masz czasu chodzić na zajęcia sportowe, rób codziennie krótką gimnastykę i częściej chodź na spacery. Wchodź po schodach zamiast korzystać w windy. Jeśli idziesz gdzieś niedaleko – idź pieszo, nie bierz samochodu.
Te małe zmiany w trybie życia mogą dać naprawdę dobre efekty po jakimś czasie.
---
Diety i dietetyczne przepisy
Polub profil Moja-Dieta.net na Facebooku
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz