piątek, 24 lutego 2012

Sposób na utracone zęby

Sposób na utracone zęby

Autorem artykułu jest Małgorzata B.

Czasami zdarza się tak, że ludzie wskutek nieszczęśliwych wypadków tracą swoje naturalne zęby. Jest to na pewno niezwykle przykre doświadczenie, szczególnie dla kobiet, które szczególnie dbają o swój wygląd. Dla takich osób dentyści mają do zaproponowania naprawdę niezwykle efektywne leczenie.
Podczas konsultacji i zebraniu wywiadu lekarskiego, dentyści najczęściej proponują takim pacjentom implanty zębów, ponieważ w szybki sposób zapewniają one szybki powrót do zdrowia i zapewniają znowu piękny i zdrowy uśmiech bez nieestetycznych ubytków. Implanty stomatologiczne są niezwykle zaawansowane pod względem technologicznym i nie są one odrzucane przez ludzki organizm, gdyż są wykonane z tytanu, który jest w stu procentach akceptowany przez ludzkie ciało, dzięki czemu ryzyko ewentualnych powikłań spada praktycznie do zera. Oczywiście, podczas leczenia nie powinno się palić papierosów, ani spożywać alkoholu, ponieważ te używki sprawiają, że rany się nie goją lub goją się o wiele dłużej i leczenie może się przeciągnąć, co nie jest korzystne.
implanty stomatologiczne
Implanty zębów zastępują korzenie. Wszczepia się je do kości szczęki lub żuchwy – w zależności od potrzeb pacjenta. Po zabiegu wszczepienia, trzeba poczekać, aż implanty stomatologiczne zostaną obrośnięte przez kość oraz dziąsło, aby były najbardziej optymalnie umocowane w naszym ciele. Dopiero po kilku tygodniach – gojenie rany i obudowywanie implantów zębów trwa około trzech tygodni – dentysta może rozpocząć rekonstrukcję zębów i założyć koronę lub most.

Implanty zębów są najlepszą formą leczenia ubytków, ponieważ jest to szybka metoda oraz niezwykle trwała – efekty mogą się utrzymywać przez całe życie pacjenta, jeśli ten oczywiście będzie stosował się do zaleceń lekarza. Decydując się na leczenie, trzeba szykować się na całkiem spore koszty, które zależą oczywiście od ilości implantów do wszczepienia. Niestety, implanty stomatologiczne nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego na samym początku leczenia warto poprosić dentystę o wycenę kosztów leczenia.
---
Implanty zębowe wykonasz w autoryzowanej klinice implantologicznej - Implantologia Na Podzamczu w Szczecinie. Implanty to gwarancja odzyskania pełnej funkcjonalności i estetyki uzębienia.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz