Leczenie trądziku laserem

Autorem artykułu jest Łukasz Ślebioda

Współcześnie jest wiele metod usunięcia trądziku, poprzez najróżniejsze kremy, tabletki, a ostatnio nawet jest on usuwany laserowo. W tym artykule opiszę czym jest laserowe leczenie trądziku i w czym nam może pomóc.

Lasery na dobre zagościły w dermatologii i kosmetologii. Wykorzystuje się je praktycznie do wszystkiego. Czy laser to dobry sposób na trądzik? Nie zawsze i niekoniecznie, leczenie trądziku laserem jest co prawda możliwe, ale obwarowane jest pewnymi zastrzeżeniami. Intensywnego trądziku w ten sposób nie wyleczymy, poza tym skórę należy najpierw doprowadzić do „porządku” by można było mówić o laseroterapii. Leczenie trądziku laserem na pewno jest wykluczone u osób, u których na skórze istnieją intensywne stany zapalne, rany, etc. Taką skórę laser może jedynie uszkodzić, a pomoże wcale, albo w niewielkim stopniu. Laseroterapia dość dobrze sprawdza się jednak w leczeniu powikłań i objawów trądziku różowatego. Mianowicie można wykorzystać ją do zamykania popękanych naczynek, czy wręcz korekty przerośniętych tkanek - przerosty te zdarzają się najczęściej u mężczyzn i są wyjątkowo nieestetyczne.

Pamiątki po trądziku
Leczenie trądziku laserem nie zawsze jest dobrym sposobem, ale za to z pozostałościami po trądziku laser radzi sobie wyśmienicie. Trądzik który przebiega intensywnie może pozostawić po sobie pamiątki w postaci blizn i przebarwień, często do ich powstawania przyczyniamy się my sami wyciskając pryszcze, jeśli zostaną nam takie pamiątki najszybciej i najskuteczniej usuniemy je właśnie laserem. Laseroterapię należy jednak traktować jak ostateczność. Lepiej jest się zabezpieczyć nie wyciskając pryszczy, prawidłowo pielęgnując cerę i lecząc trądzik. Dzięki temu mamy szanse ustrzec się blizn i przebarwień, które łatwo się pojawiają, ale ich usuwanie nie należy do najłatwiejszych zadań.
---
Sprawdź nowy wpis na naszym blogu- trądzik różowaty objawy - blog o trądziku.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty