czwartek, 16 lutego 2012

Jak wybrać soczewki kontaktowe?

Jak wybrać soczewki kontaktowe?

Autorem artykułu jest Szymon Machniewski

Coraz więcej osób, szczególnie tych, które mają duże problemy ze wzrokiem decyduje się na soczewki kontaktowe. Przy ich zakupie również należy wiedzieć jakie wybrać. Na co należy szczególnie zwracać uwagę?
1152189_classical_spectacle_on_eye_chartPierwszym czynnikiem na jaki należy zwrócić uwagę jest to, przez jaki okres czasu można korzystać z takich soczewek. Podział soczewek ze względu na okres użytkowania pozwala wymienić soczewki jednodniowe, miesięczne, kwartalne, roczne, ale również soczewki, w których można chodzić przez 24h. Dla użytkowania codziennego złym pomysłem będzie wybór soczewek jednodniowych, gdyż wtedy koszt będzie najwyższy.
Soczewki jednodniowe są polecane choćby na wakacjach, gdzie w każdej chwili rzeczywiście możemy je stracić. Utrata soczewek miesięcznych czy kwartalnych byłaby bardzo kosztowna, ale w przypadku dziennych koszt nie będzie aż taki wysoki.
Kolejnym podziałem jest uzależnienie od wady wzroku, a raczej korygowanej wady. Tutaj mamy soczewki sferyczne, toryczne, multifokalne, jak również kolorowe. Trzeci, podstawowy podział, to soczewki miękkie, twarde oraz sztywne. Wspomniane soczewki kolorowe sprzedawane są w dwóch wersjach. Jako że coraz częściej wykorzystywane są one w celu ozdoby oka, to oferowane są zarówno w wersji korygującej wzrok, jak również wersji nie wpływającej na nasze oczy.
Przed zdecydowaniem się na konkretne soczewki warto jest sprawdzić opinie o soczewkach. Nie wszystko soczewki będą charakteryzowały się odpowiednią odpornością, jakością wykonania. Może się okazać, że np. soczewki miesięczne w żaden sposób nie będą pozwalały korzystać z nich przez tak długi okres czasu. Ważne jest również to, że z biegiem czasu poszczególne marki nie utrzymują jakości swoich wyrobów.
---
Soczewki
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz