sobota, 11 lutego 2012

Artretyzm ciężką chorobą stawów

Autorem artykułu jest waclaw warecki

W dzisiejszych czasach coraz więcej starszych i młodych ludzi zapada na wiele różnych schorzeń i niedomagań. Często są to nowe, nieznane choroby, na które nie zaleziono jeszcze leku.
artretyzmNigdzie nie ma też gwarancji, że podatni na schorzenia są wyłącznie nałogowi palacze albo ludzie którzy ignorują dyspozycje dotyczące odpowiedniej diety. Przypadłości dosięgają każdego, bez względu na wiek, kolor skóry czy płeć.

Chorobą, o jakiej generalnie rzecz biorąc wiele się nie mówi, jest artretyzm, znany również pod nazwą dny lub skazy moczanowej. Jest to choroba nieuleczalna, powiązana z niedyspozycją połączeń pomiędzy kośćmi. Osoby mniej odporne, bądź już cierpiące na cukrzycę, nowotwory, niedokrwistość, jak również te, jakie poddawane są promieniowaniu jonizującemu lub chemioterapii, są jeszcze bardziej podatne na wystąpienie artretyzmu. Dna to choroba, która dotyka nie tylko osoby starsze. Każdy może na nią zachorować.
Główne symptomy to ból podczas ruszania się, zaczerwienienie, drętwienie, a także opuchlizna miejsc, w których zapoczątkowuje się dolegliwość. W rozwoju tej choroby istotnym pierwiastkiem będzie upływ czasu. Na każdy, nawet najmniejszy symptom tej choroby trzeba zareagować błyskawicznie i skontaktować się ze specjalistą. Im szybciej zapoczątkuje się tłumienie choroby, tym jej następstwa oraz postęp będą mniej uciążliwe i mniej ambarasujące.

Pomijając specyfiki, które zalecają lekarze w leczeniu artretyzmu, dobrze jest zadbać o dietę wykorzystując odpowiednie suplementy. Dieta chorego powinna obejmować chudy nabiał, chude mięso i chude wędliny oraz warzywa i owoce. Z menu powinna natomiast zniknąć sól, która wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie. Ważna będzie zmiana trybu życia chorej na artretyzm osoby przez wprowadzenie regularnych ćwiczeń fizycznych. Poprzez ruch i używanie właściwych komponentów żywnościowych schorzenia nie da się kompletnie pokonać, jednakże można uniemożliwić powstawanie nowych zapaleń w połączeniach pomiędzy kośćmi lub zahamować postępowanie choroby.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz