piątek, 24 lutego 2012

Objawy i leczenie zapalenia trzustki

Objawy i leczenie zapalenia trzustki

Autorem artykułu jest waclaw warecki

Zapalenie trzustki to problem, który trapi najczęściej ludzi otyłych. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także osoby palące wyroby tytoniowe. Choroba ta, z racji swojej lokalizacji i tego, że dotyka jednego z najważniejszych organów wewnętrznych, nie może być bagatelizowana.
zapalenie trzustkiJest to przypadłość dużo groźniejsza aniżeli typowe przeziębienie i bezspornie wymagająca większej uwagi. Dolegliwość nie poddana terapii może się poza tym natężać oraz wpływać na inne narządy. Wyraźny ból powinien uprzytomnić każdemu, jak ważne jest poddanie się natychmiastowemu leczeniu, chociaż dla niektórych jest on banalną i niegroźną eksperiencją.

Zapalenie trzustki to dotkliwe schorzenie, które może wyłonić się nie tylko w następstwie nadużywania alkoholu lub nieprawidłowego odżywiania się. Z reguły jest ono wynikiem zakażenia wirusowego albo bakteryjnego. Jednakże istnieją przypadki, że schorzenie pojawi się z powodu oddziaływania toksyn, lub bez zrozumiałej przyczyny. W takim przypadku chorobę określa się mianem "idiopatyczne zapalenie trzustki". Wskazane jest więc zgłaszanie się co jakiś czas na badania. W większości wypadków organizm sam stara się zwalczyć chorobę, jednakże nie zawsze wygrywa z tym bezwzględnym schorzeniem. Warto więc poddać się szybko stosownemu leczeniu, ponieważ w takim wypadku zapalenie trzustki może stanowić zagrożenie także dla innych organów wewnętrznych.

Objawy zapalenia trzustki są wyjątkowo przykre. Ból następuje nagle, co jest porównywalne do ukłucia ostrym obiektem. Uczucie bólu jest tak przenikliwe z tego powodu, że występuje niespodzianie oraz obejmuje niewielki odcinek ciała. Podczas tej dolegliwości tracimy apetyt i pojawiają się silne mdłości. Niechybnie wystąpi także przyspieszone tempo bicia serca. Jeżeli dojdzie do ostrego zapalenia trzustki, do symptomów należeć będą także: wysoka gorączka oraz dolegliwości trawienne. W takim przypadku konieczne jest leczenie szpitalne.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz