niedziela, 20 listopada 2011

Pływanie a odchudzanie

Pływanie a odchudzanie

Autorem artykułu jest Joas

Wielu z nas lubi pływać. Sprawia nam to ogromną przyjemność i satysfakcję podczas bicia swoich kolejnych rekordów. To idealnie nadający się sport do odchudzania, pod warunkiem że oczywiście pływa się prawidłowo.

Pływanie jak każdy inny sport powoduje spalanie kalorii, lecz jeśli ma się słabą technikę, to może to nastąpić wolniej niż np. w przypadku biegania. Technika wbrew pozorom jest bardzo ważna.
Dodatkowo część pracy za nas wykonuje woda, wypierając i podtrzymując nasze ciało. Jeśli po wyjściu z basenu nie stwierdzi się ulegania napadom wilczego głodu, można śmiało liczyć na stratę zbędnych nam kilogramów, ale tempo ich zrzucania, nie oszukujmy się będzie - wolniejsze niż przy treningu fitness.
W dzisiejszych czasach niezależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz można codziennie pływać. W wielu miastach znajdują się świetnie wyposażone baseny. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że sport ten uznawany jest za najzdrowszą ze wszystkich dyscyplin sportu, nie jest on przeznaczony jednak dla tych, którzy chcą szybko i gwałtownie schudnąć.

Dodatkowym atutem przemawiającym za tą dyscypliną jest fakt, że pływanie modeluje sylwetkę oraz odpręża i relaksuje. Jest tylko jeden podstawowy warunek, który musimy spełniać - należy naprawdę pływać a nie pluskać się w wodzie. Aby osiągnąć zamierzony przez nas cel utrata tkanki tłuszczowej oraz poprawa wytrzymałości fizycznej powinno się pływać nieustannie, bez przerwy około 30 minut. Dla osób borykających się z nadwagą najbardziej wskazane jest pływanie stylem klasycznym żabką. W wodzie z racji na jej temperaturę i ruch, zachodzi dużo szybsze spalanie kalorii. W czasie półgodzinnego treningu spalamy 350 kalorii, czyli równowartość m. in. czekoladowego batonika z colą, porcji spaghetti bądź też dużych lodów z polewą czekoladową.
Dlatego też właśnie osoby, które mają kłopoty z nadwagą i chcą w krótkim czasie ją zmniejszyć powinny zacząć uprawiać ten piękny sport. Pływanie żabką także wzmacnia mięśnie całego naszego ciała, a w szczególności mięśnie klatki piersiowej, pleców ud oraz pośladków. Należy jednak pamiętać o tym, że najważniejszą sprawą jest prawidłowa technika. Podczas półgodzinnego pływania spala się około 200-450 kcal, w zależności od wagi naszego ciała, stylu i intensywności treningu.
Aby szybciej spalić tkankę tłuszczową zaleca się połączyć pływanie z również treningiem siłowym. Dobrym rozwiązaniem jest raz w tygodniu pływanie stylem klasycznym, a raz w tygodniu uczestniczyć w aqua aerobiku i raz w tygodniu 45 min uprawiać trening siłowy.
Pływanie to także przede wszystkim doskonały sposób na poprawę naszego humoru i odprężenie, to jest chyba dla nas najważniejsze. Warto również uczęszczać na kursy pływania Wrocław, ponieważ możemy się tam nauczyć wielu technik pływania. .
Odkurzacz centralny
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

1 komentarz:

  1. o pływaniu i odchudzaniu można przeczytać także na http://i-plywanie.pl/porady/plywanie-odchudzanie

    OdpowiedzUsuń