niedziela, 6 listopada 2011

Objawy owulacji

Objawy owulacji

Autorem artykułu jest Łuk Marzenie

U kobiet przechodzących właśnie owulację mogą występować pewne objawy towarzyszące. Wskazują one, czy owulacja następuje w danym dniu. Możliwość przewidywania owulacji jest bardzo ważna dla kobiet chcących wyliczyć swoje dni płodne.

Nie jest jednak powiedziane, że wszystkie objawy owulacji muszą koniecznie wystąpić. Część kobiet przechodzi jajeczkowanie i nie ma o tym pojęcia. Znając jednak swój organizm bardzo dobrze można określić, jakie objawy wiążą się z owulacją. Wśród nich wymienia się na przykład wzrost temperatury tuż po zakończeniu jajeczkowania.  Oprócz tego, zmienia się w sposób zdecydowany wygląd konsystencja śluzu. Staje się on rozciągliwy i przejrzysty, podobny do jaja kurzego.
owulacjaDo innych objawów owulacji można zaliczyć m.in. ból owulacyjny. Pojawia się on w podbrzuszu i może, choć oczywiście wcale nie musi, zwiastować owulację. Niektóre kobiety skarżą się na bardzo silny ból owulacyjny. Wiedzą one więc doskonale, kiedy dochodzi w ich cyklu miesięcznym do jajeczkowania i są w stanie z dużą precyzją określić dni płodne. Im o wiele łatwiej jest stosować zasady antykoncepcji naturalnej, choć pewnie większość pań wolałaby uniknąć dokuczliwego bólu owulacyjnego, który pojawić się może przed, w trakcie lub po owulacji.
Potrzeba na ogół kilkumiesięcznych obserwacji cyklu miesięcznego, aby w sposób jednoznaczny określić towarzyszące mu objawy. Każda kobieta jest inna, dlatego też objawy związane z owulacją także mogą się w znaczący sposób różnić względem siebie. Jest to całkowicie normalna, naturalna kwestia.  Czasem owulacja może też przebiegać całkowicie bez objawowo i to również nie należy do anomalii.

small-logo
small-logo
---

small-logo
small-logo

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz