niedziela, 20 listopada 2011

Mangostan skutecznie likwiduje wolne rodniki

Mangostan skutecznie likwiduje wolne rodniki

Autorem artykułu jest Tobisz

Mangostan uznany jest za najbogatsze w naturze źródło przeciwutleniaczy nazywanych ksantonami. W rankingu zdolności usuwania wolnych rodników tlenowych, mangostan bezwzględnie prześciga inne antyoksydanty.
Ma więc bardzo duży wpływ na zbiór czynników zapobiegających zbyt szybkiemu starzeniu się organizmu. Co więcej poprawia wytrzymałość immunologiczną naszego ciała, podnosi ruchomość stawów, redukuje objawy klimakterium, wspomaga naturalną dietę.

Niedawno jeszcze twierdzono, iż najsilniejsze antyutleniacze ma suszona śliwka, której ORAC (podziałka która wyznacza zdolności likwidacji wolnych rodników), w 100g wynosi 5 770.

Okazało się jednak, iż Mangostan ma ORAC w wysokości od 17 000 do 24 000!

Właściwości lecznicze mangostanu świat poznał dzięki tradycyjnej medycynie azjatyckiej, gdzie mangostan używany jest od wieków w wielu dolegliwościach zdrowotnych. Skórka owocu suszona, sproszkowana stosowana była jako cudowne lekarstwo na wszystkie stany zapalne skóry. Wyciąg z owocu używany był natomiast do likwidowania temperatury, problemów żołądkowych, biegunek itp. Swoje zdumiewające własności lecznicze mangostan zyskuje dzięki ksantonom grupie silnych związków pochodzenia roślinnego o silnym działaniu leczniczym.

Mangostan to owoc podobny wielkością do nektarynki posiada grubą skórkę i wyrazistym fioletowym kolorze. Wewnątrz ma biały, pyszny i delikatny miąższ, który smakuje jak zmiksowanie ananasa i brzoskwini.

Mangostan sadzony jest w południowo-wschodniej Azji od tysięcy lat. Owoc mangostanu, zwany Królową Owoców, dojrzewający w doskonałych możliwościach klimatu, jest niebywale dobry w smaku i obfity w wiele cennych leczniczych składników. Jego skład to m.in. minerały, witaminę C, koenzym q10 oraz antyoksydanty.

Mangostan i koenzym q10 to najlepszy duet na opóźnienie procesów starzenia, doskonale odżywiają ciało. Mangostan spożywany każdego dnia będzie Twoją najbezpieczniejszą tarczą ochronną i dostarczy odpowiedni poziom energii każdego dnia.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

1 komentarz:

  1. doslownie kilka dni temu trafilam na wiecejnizeko.pl kosmetyki 100%Pure z tym owocem i zaczelm szukac informacji o nim...

    Po raz kolejny przekonuję sie ze matka natura sprezentowalam nam takie cuda ze nie potrzeba nam wymyslac sztucznych skaldnikow by dbac o mlodosc :-)

    OdpowiedzUsuń