środa, 30 listopada 2011

Niezbędnik przyszłej mamy

Okres ciąży to jeden z najpiękniejszych, ale również stresujących momentów w życiu kobiety. Rozkoszne oczekiwanie wiąże się z wieloma obawami oraz przygotowaniami.

Dobrze jest dość wcześnie zacząć kompletować wyprawkę dla nowego członka rodziny, choćby przez wzgląd na to, że dobrze zaplanowane zakupy będą z pewnością bardziej udane, niż spontaniczne poszukiwanie wszystkich potrzebnych rzeczy. Ważną kwestią jest również kwestia finansowa, która nie każdemu pozwala przygotować wyprawkę złożoną z najdroższych, markowych produktów. Warto również już na samym początku ciąży przygotować listę rzeczy z uwzględnieniem podziału na; ubranka, środki higieniczne oraz przybory do karmienia oraz dodatkowe, niekoniecznie od razu potrzebne rzeczy. Wśród tych ostatnich warto zainteresować się tematem elektronicznych niani.
Jak się okazuje wyprawka dla noworodka to nie tylko śpioszki, butelki i pieluchy, ale również wynalazki XXI wieku. Elektroniczna niania jest ogromnym udogodnieniem dla mam, które nie śpią ze swoim dzieckiem w jednym pokoju.
Może być on również przydatny w momencie, kiedy mama potrzebuje chwili dla siebie. Najprostsze nianie to najczęściej moduł z mikrofonem oraz odbiornik z głośnikiem, dzięki temu mama będąca w innym pomieszczeniu niż dziecko może na bieżąco monitorować to, co dzieje się z niemowlęciem. Innym dodatkowym elektronicznym urządzeniem, który pozwoli młodej mamie czuć się bezpieczniej jest monitor oddechu. Jednym z największych niebezpieczeństw dotyczących dzieci jest zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, której zapobiec może właśnie takie urządzenie jak monitor oddechu, który w przypadku dwudziestu sekund braku rejestracji oddechu alarmuje rodziców.
Warto zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, nawet jeżeli początkowo mogą one wydawać się niepotrzebnym dodatkowym wydatkiem. Zwłaszcza, że odnoszą się one do bezpieczeństwa nowo narodzonego dziecka, a to właśnie bezpieczeństwo niemowlęcia powinno być dla rodziców najważniejsze. -------------------------------------------

Artykuł: Niezbędnik przyszłej mamy pochodzi z serwisu www.wieszak.net

-------------------------------------------
O Autorze
Marlena Mendelewska
lubię pisać recenzje książek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz