środa, 23 listopada 2011

Po co komu hydrokolonoterapia?

Po co komu hydrokolonoterapia?

Autorem artykułu jest Małgorzata B.

Stresujący tryb życia, niezdrowe nawyki żywieniowe, przyjmowane leki, czy przebyte choroby pozostają nie bez znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania jelita grubego, a w szczególności jego największej i najdłuższej części - okrężnicy. Co wtedy zrobić?
hydrokolonoterapiaWymienione czynniki doprowadzają do powstawania na ściankach jelita niebezpiecznych złogów, które uniemożliwiają jego prawidłowe funkcjonowanie. Przywrócić jelitu grubemu prawidłową pracę może hydrokolonoterapia.

Hydrokolonoterapia to nieinwazyjny i całkowicie bezbolesny zabieg, który pozwala na całkowite pozbycie się z jelita grubego wszelkich szkodliwych substancji, które gromadziły się na jego ściankach latami zatykając je. Warto wiedzieć, że organizm człowieka sam nie jest w stanie pozbyć się wszystkich ubocznych produktów przemiany materii. Trzeba mu więc w tym pomóc.
Hydrokolonoterapia jest niezwykle pomocna dla przywrócenia prawidłowego funkcjonowania jelita grubego, gdyż pobudza jego perystaltykę i pomaga uformowanemu już kałowi przedostać się do wyjścia. Dzięki temu zabiegowi w jelicie grubym nie pozostają żadne resztki kału, a przez to także zawarte w nim toksyczne substancje, które jeśli długo zalegają w jelicie grubym, przenikają do układu krwionośnego stopniowo podtruwając organizm.

Głębokie płukanie jelita grubego, bo taką nazwę także nosi ten zabieg, spełnia jeszcze jedną ważną funkcję - rozbija kamienie kałowe, które są dla ludzkiego organizmu nie mniej niebezpieczne niż toksyczne substancje zawarte w niemogącym się wydostać kale. Stwardniałe złogi kałowe, które latami osadzają się na ściankach jelita grubego nie tylko uniemożliwiają przedostawanie się ubocznych produktów przemiany materii do ujścia przewodu pokarmowego, ale także uniemożliwiają pełnienie przez jelito grube jego drugiej po formowaniu kału podstawowej funkcji. Tą funkcją zaś jest wchłanianie substancji odżywczych i minerałów.

Poddając się zabiegowi hydrokolonoterapii można oczyścić organizm z wszelkich szkodliwych substancji, które uniemożliwiają jelitu grubemu prawidłową pracę, usuwając je raz na długi czas.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

  1. Polecam miejsce, gdzie można wykonać ten zabieg w Krakowie
    Nova Clinic
    ul.Kamieńskiego 51
    www.novaclinic.pl

    OdpowiedzUsuń