Co ma w sobie mleczko pszczele

Co ma w sobie mleczko pszczele

Autorem artykułu jest Tobisz
Mleczko pszczele zalicza się do produktów pasiecznych wykazują one zarazem cechy odżywcze, jak i biotyczne. W medycynie domowej produkt ten stosowany był od bardzo dawna.
Obecnie badania kliniczne umożliwiają przyznanie racji dawnym lekarzom co do jego leczniczych cech.

Mleczko pszczele jest produkowane przez gruczoły gardzielowe najmłodszych pszczół-robotnic, od 5 do 14 dnia od urodzenia. Ma konsystencję zagęszczonej śmietany, ma kolor biały z perłowym odcieniem, ma oryginalny, lekko kwaśny smak. Mleczkiem pszczelim karmione są pszczele larwy. Mleczko pszczele powoduje, że z tych samych jaj mogą powstać pszczoły - robotnice i matki, z tym że pszczoła matka żyje 4 - 6 lat, a robotnica 30 - 35 dni! Pszczoły matki są przez całe swoje życie karmione mleczkiem pszczelim.

Mleczko pszczele ma w składzie ponad dwadzieścia makro- i mikroelementów, m.in. miedź, magnez, siarkę, mangan, kobalt, arsen. Pozatym mleczko posiada 24 aminokwasy, enzymy, hormony. Zawiera także witaminy w dużych ilościach witaminy z grupy b i witamina c. Ma możliwości bakteriostatyczne.

Badania na zwierzętach pokazały, że mleczko pszczele wzmaga aktywność rozrodczą, dlatego też uznane jest za afrodyzjak. Poprzez stymulację centralnego układu nerwowego, mleczko pszczele poprzez to, że ma w sobie witaminy z grupy B wpływa korzystnie na samopoczucie fizyczne i psychiczne człowieka. Wykazuje właściwości wzmacniające, usuwa zmęczenie, zwiększa efektywność pracy i powoduje przypływ sił życiowych. Poprawia samopoczucie, zwiększa koncentrację a także przywraca równowagę psychiczną. Z tego względu, powinno się zjadać go w stanach osłabienia i napięcia mięśni, również w celu przyspieszenia procesów myślowych.

Mleczko pszczele używa się wkuracji schorzeń sercowo - naczyniowych takich jak: dusznica bolesna, stany pozawałowe, miażdżyca. Mleczko pszczele a także zawarte w nim witaminy i żelazo rozkurcza naczynia, redukuje ciśnienie krwi,redukuje poziom cholesterolu, powiększa elastyczność naczyń krwionośnych. Bardzo dobre rezultaty widoczne są w terapii zapalenia żył i krwotoków pochodzenia naczyniowego.
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Komentarze

Popularne posty