Objawy i powikłania nadciśnienia

Objawy i powikłania nadciśnienia

Autorem artykułu jest Pastylka

Do najczęściej pojawiających się symptomów należą przede wszystkim dość częste bóle głowy, zaczerwienienie twarzy, szybkie męczenie się oraz osłabienie.
 Takie objawy bardzo często mogą świadczyć właśnie o chorobie nadciśnieniowej, warto więc o tym pamiętać. Co więcej, nadciśnienie można wykryć badając ciśnienie, dlatego od czasu do czasu warto je zmierzyć, zwłaszcza, że możemy to robić już nie tylko u specjalistów, ale nawet w niektórych aptekach, dysponujących profesjonalnym sprzętem do pomiaru ciśnienia.
Jeśli więc jesteśmy w podwyższonej grupie ryzyka (na przykład na nadciśnienie chorują nasi rodzice czy rodzeństwo), wówczas warto regularnie mierzyć ciśnienie, by móc skutecznie zapobiegać temu schorzeniu i zachować zdrowie.
Następstwa nadciśnienia1365362_worker_adjusts_watch
Następstwa ciśnienia mogą być bardzo groźne, a przecież zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeśli więc chcemy się ustrzec przed tą poważną chorobą, na pewno warto jest przede wszystkim zmienić swój dotychczasowy styl życia, zwłaszcza jeśli jest stylem mało aktywnym oraz stresującym. Brak ruchu niestety jest czynnikiem, który również może powodować nadciśnienie, dlatego warto zaprzyjaźnić się ze sportem. Oczywiście nadciśnienie nieleczone i nierozpoznane stosunkowo wcześnie może doprowadzić do wielu negatywnych skutków. Przede wszystkim choroba nadciśnieniowa może prowadzić do zaburzeń serca, powodować zawał bądź miażdżycę. Groźnymi następstwami są również powikłania nadciśnienia, zwłaszcza te prowadzące do niewydolności nerek, czy do udarów mózgu. W takich przypadkach niestety często jest już za późno, a nie rzadko jest również tak, że nie da się uratować życia osobie, u której takie powikłania wystąpią. Dbajmy więc o siebie, o swoją wagę oraz o styl życia, a na pewno uda nam się uchronić przed tym schorzeniem.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty