czwartek, 19 kwietnia 2012

Skąd biorą się choroby skóry?

Skąd biorą się choroby skóry?

Na przykład, najbardziej popularna i spotykana choroba skóry – łuszczyca nie ma jednoznacznej przyczyny. Wiadomo tyle, że sporą rolę odgrywa w niej genetyka, ponieważ jeśli łuszczyca występuje w rodzinie, to możemy także być jej nosicielami i w końcu zachorować. Ta choroba jest przewlekła i długotrwała.
9976.jpgatopowe.jpg
Co gorsza, łuszczyca nigdy nie może zostać wyleczona, ponieważ można ją tylko zaleczyć używając specjalnych maści, kremów oraz emulsji do kąpieli. Niestety, dla wielu osób łuszczyca całego ciała lub łuszczyca głowy jest niezwykle przykrą chorobą, ponieważ jest bardzo widoczna i często nie można odkrywać zbyt dużo ciała.
Łuszczyca najczęściej powstaje na kolanach, łokciach, plecach, twarzy oraz dekolcie i objawia się czerwonymi lub nawet brunatnymi plamami, z których łuszczy się naskórek. Nie jest to widok estetyczny, ani zbytnio przyjemny. Ludzie coraz częściej chorują na choroby skóry.
Łuszczyca dotyka około 2 procent całej populacji, jednakże atopowe zapalenie skóry oraz egzema dotykają 20 procent ludzi na całym świecie, w tym malutkich dzieci, które mają niezwykle wrażliwą skórę. Na szczęście w przypadku dzieci, te choroby są przejściowe i mogą zostać całkowicie wyleczone.
promo_image.jpg
Atopowe zapalenie skóry i egzema objawiają się zaczerwienioną skórą, która swędzi i piecze. Jeśli zaobserwujemy u siebie takie objawy, natychmiast powinniśmy udać się do specjalisty – dermatologa, ponieważ jak najszybciej powinniśmy rozpocząć leczenie. Te choroby są najczęściej leczone maściami, kremami oraz specjalnymi emulsjami do kąpieli, ponieważ chodzi o to, aby jak najbardziej nawilżyć skórę całego ciała, aby nie była ona narażona na tak duże przesuszanie.
Trzeba o siebie bardzo dbać, ponieważ choroby skóry są przykre i długotrwałe, dlatego powinniśmy zawsze reagować podczas zaobserwowania pierwszych objawów.

-- O autorze
DrMichaels - skuteczna walka z łuszczycą.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz