środa, 4 kwietnia 2012

Opryszczka Wargowa Sposoby i Porady

Opryszczka Wargowa Sposoby i Porady

Autorem artykułu jest Tomasz Wlazinski
Poniżej znajdziecie państwo małe opracowanie na temat dostępnych w aptekach środkach w leczeniu opryszczki wargowej. Artykuł zawiera również wzmiankę o nowej terapii nie znanej jeszcze szerzej w Polsce.
Sposoby na opryszczkę (wirus Herpes simplex) i kroki  jakie można podjąć, aby wspomóc regenerację.

Kremy i plastry na opryszczkę
Jeżeli wykorzystywane prawidłowo, przeciwwirusowe kremy na opryszczkę mogą przyspieszyć czas gojenia nawracających infekcji. Zwykle zawierają one lek znany jako acyklowir lub penciclowir (Denavir).
 Kremy te są szeroko dostępne w aptekach bez recepty. Są one jednak skuteczne tylko jeśli stosuje się je jak najszybciej -  już przy  pierwszych objawach  opryszczki, w czasie rozprzestrzeniania i powielania się wirusa herpes simplex. Używanie kremu przeciwwirusowego po tym początkowym okresie nie ma żadnego  większego wpływu na opryszczkę.
Jeśli miewamy częste ataki opryszczki potrafimy rozpoznać moment ataku, stosujmy więc  kremy  ​​przeciwwirusowe, w chwili gdy poczujemy mrowienie informujące, że opryszczka ma zamiar się rozwijać. Trzeba zastosować krem ​​do pięciu razy dziennie przez cztery do pięciu dni. Jednak kremy przeciwwirusowe mogą pomóc uzdrowić tylko aktualny wykwit  opryszczki. Nie pozbywają  się wirusa, który wywołuje opryszczkę i  nie zapobiegają  powstawaniu  jego ognisk w przyszłości.
Istnieją również plastry na opryszczkę, które zawierają żel o nazwie hydrokoloid, który jest bardzo  skuteczny w leczeniu ran skóry. Plaster umieszcza się na opryszczkę co powoduje uśmierzenie  bólu.
   Badania wskazują, że opryszczka goi się w tym samym czasie zarówno z plastrami jak i  kremami przeciwwirusowymi.
                                   Ultranowoczesna metoda leczenie światłem
               Istnieje  również nowa metoda leczenia opryszczki światłem  .Metoda ta oparta jest na badaniach naukowych wpływu światła podczerwonego na komórki, zapewnia ona  dodatkowe siły dla układu immunologicznego w miejscu naświetlenia, badania dowodzą, iż ta metoda jest skuteczna w każdym stadium opryszczki i zapobiega ona powstawaniu przyszłych  ognisk w  miejscach naświetlonych. Naświetlenie opryszczki w stadium  mrowienia może całkowicie zablokować rozmnażanie wirusa a co za tym idzie rozwój opryszczki. Co więcej - u wielu badanych ból  złagodził się już po pierwszym zastosowaniu.

                                                                                           Leczenie powikłań
               Jeśli opryszczka jest szczególnie ciężka lub uszkodzony  jest  system odpornościowy (na przykład po chemioterapii lub u nosicieli HIV), istnieje ryzyko dalszych powikłań, w tym zapalenia mózgu (obrzęk mózgu) lub rozprzestrzenianie się infekcji na inne części ciała, takie jak oczy.
W takim przypadku należy jak najszybciej, umówić się z lekarzem, który może przepisać tabletki przeciwwirusowe i skierować do leczenia specjalistycznego. Rodzaj leczenia będzie zależał od nasilenia opryszczki  lub ewentualnych powikłań. Na przykład: jeśli wystąpi opryszczkowe zapalenie rogówki, może zaistnieć potrzeba, aby umówić się z lekarzem okulistą .

                                             Leczenie objawów opryszczki  
                Jest kilka rodzajów kremów  które nie walczą bezpośrednio z wirusem tylko z objawami opryszczki,są one dostępne bez recepty w aptekach. Mogą pomóc złagodzić podrażnienia skóry spowodowane opryszczką. Kremy te nie są wykonane specjalnie do leczenia opryszczki i nie pomogą one szybciej się leczyć, ale może warto spróbować je jeśli opryszczka jest bolesna, sucha  lub swędzi.
Ból można leczyć środkami przeciwbólowymi, takimi jak Ibuprofen lub paracetamol (oba są dostępne w postaci płynnej dla małych dzieci). Nie należy przyjmować  ibuprofenu, jeśli jest się astmatykiem lub jeśli ma się  (lub miało) wrzody żołądka. Dzieci poniżej 16 roku życia nie powinny przyjmować aspiryny.
Porozmawiaj ze swoim lekarzem jeśli masz opryszczkę i jesteś w ciąży.

small-logo
---

small-logo
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz