środa, 4 kwietnia 2012

Objawy i leczenie żylaków odbytu

Objawy i leczenie żylaków odbytu
Żylaki odbytu uważa się za szczególnie nieprzyjemną i uciążliwą dolegliwość cywilizacyjną, na jaką zapada coraz więcej młodych ludzi. Zazwyczaj jest ona wywoływana niewłaściwym stylem życia, odżywianiem się, a także siedzącym trybem pracy.
Jednak występuje również mnóstwo innych faktorów, które mogą powodować zachorowanie na żylaki odbytu.
Należą do nich chociażby poważniejsze choroby, kłopoty żołądkowe czy trudności przy oddawaniu stolca. Powinno się pamiętać o tym, że stan choroby w początkowej fazie może być leczony nawet w domu, przez samego chorego. Zwykle wystarczy wówczas zmienić sposób odżywiania się i dotychczasowe zachowania, by go zlikwidować.
Równocześnie, należy wziąć pod uwagę to, że ten stan ewoluuje pomału – zatem na ogół chory ma wiele czasu, żeby podążyć do lekarza i kurować nawet niezbyt zaawansowany etap schorzenia, nie generując dodatkowego bólu i naruszenia w okolicy odbytu.
W sytuacji, gdy rozwiną się zewnętrzne żylaki odbytu, kuracja najczęściej wymagać będzie operacji – w takim przypadku należy dobrać we współpracy z lekarzem właściwy tryb leczenia chirurgicznego, które umożliwi pozbycie się żylaków i osłonę strefy odbytu.
Przeciwdziałanie pojawianiu się żylaków odbytu nie jest skomplikowane; będzie wymagało tylko wprowadzenia w życie kilku ważkich norm. Przykładem będzie tu odpowiednio dopasowana bielizna, sposób odżywiania się zasobny w błonnik i naturalne, nie przetworzone artykuły żywnościowe, jak również właściwa higiena.
Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: natalia

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz