środa, 4 kwietnia 2012

Medycyna niekonwencjonalna - homeopatia

Medycyna niekonwencjonalna - homeopatia

Leki homeopatyczne mogą z powodzeniem zastąpić antybiotyki. Mają zarówno swoich sympatyków jak i przeciwników. Pewne jest, że są nieszkodliwe i bezpieczne nawet dla małych dzieci. Homeopatia nie jest pospolita i tak popularna jak na to zasługuje. W wielu krajach na całym świecie homeopatia jest stosowana nawet w terapii zwierząt. Jeśli jesteśmy mało odporni, co rusz zapadamy na te same schorzenia, przyjmujemy wciąż te same antybiotyki, lub za każdym razem je zmieniamy, a mimo tego poprawy nie widać, to sygnał, że czas coś zmienić.

Może warto w takim przypadku zapisać się do homeopaty na wizytę? Są tacy, którzy korzystają z homeopatii, a jednocześnie chodzą do „konwencjonalnego” lekarza by się upewnić, czy homeopata prawidłowo zdiagnozował chorobę.
Jak wygląda pierwsza wizyta? 
Na pierwszej konsultacji, która najczęściej trwa ponad godzinę, lekarz gruntownie przebada chorego i przepyta o każdy szczegół, o jego usposobienie, aktywność, tryb życia. Po uzupełnieniu dokładnej ankiety otrzymujemy na początek lek, który ma za zadanie oczyścić nasze wnętrze z toksyn.
Specyfiki homeopatyczne to tanie leki. Kosztują najczęściej kilkanaście złotych i wystarczają na długo. Mnóstwo ludzi mylnie twierdzi, że są to suplementy diety, a przecież to nieprawda. Homeopatia działa na całkiem innych zasadach. Środki homeopatyczne są wykonywane z substancji naturalnych pochodzenia zwierzęcego, roślinnego lub mineralnego. Te, które są stworzone z produktów roślinnych wykorzystują do tego część lub nawet całość rośliny, mineralne - to naturalne pierwiastki które występują w środowisku, natomiast te na bazie produktów odzwierzęcych najczęściej robione są z substancji produkowanych przez zwierzęta.
Osiągalność leków tych na rynku jest spora. Właściwie każda apteka posiada w sprzedaży chociaż kilka z nich. Są też takie punkty jak apteka internetowa, gdzie można kupić po niższych cenach i z dowozem do domu.
Warto spróbować leczenia homeopatycznego, które działa na nasz organizm nieinwazyjnie i nie wykazuje skutków ubocznych.

-------------------------------------------

Artykuł: Medycyna niekonwencjonalna - homeopatia pochodzi z serwisu www.wieszak.net

-------------------------------------------
O Autorze
tanie zioła
Zioła - warto stosować?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz