środa, 4 kwietnia 2012

Zapobiegaj chorobom intymnym!

Zapobiegaj chorobom intymnym!

Autorem artykułu jest Natalia Lach
Z reguły ludzie nie chcą rozmawiać o swoich kłopotach intymnych. Są to sprawy wstydliwe, które pragniemy rozwiązać jak najszybciej i najlepiej tak, aby nikt się o tym nie dowiedział.
Chociaż kobiety są w tych sprawach nieco bardziej bezpośrednie i otwarte, to jednak spora część z nich zachowuje dystans. 
Nie rozmawiają o swych chorobach z lekarzem, nie korzystają z różnych rad, a przecież źle leczone dolegliwości intymne mogą mieć bardzo poważne komplikacje zdrowotne.
Jednym z groźniejszych schorzeń jest grzybica pochwy. Występuje ona bardzo często wśród kobiet. Zwykle wywołuje ją drożdżak o nazwie „Candida albicans”, dlatego mówi się także o drożdżycy. Charakterystycznym objawem jest dokuczliwy świąd lub pieczenie okolic intymnych. Wargi sromowe są zaczerwienione i obrzękłe. 
Występują wtedy także bezwonne, zakrzepłe upławy. Bywa, że oddawanie moczu i współżycie seksualne jest bolesne. Aby efektywnie rozprawić się z tą chorobą, najlepiej skorzystać z porady ginekologa, który przepisze preparaty przeciwgrzybiczne w formie maści lub globulek dopochwowych oraz produkty doustne. Walka z tego rodzaju grzybicą trwa od kilku dni do 2 tygodni.
Żeby zapobiec nawrotom choroby, kuracji musi poddać się także partner. Istotne jest również, by do zakończenia leczenia zrezygnować z uprawiania seksu. Aby unikać tego rodzaju dolegliwości jak choćby zapalenie pochwy, leczenie musi dokładnie wiązać się z zaleceniami lekarza. Żeby ustrzec się od takich problemów, należy dbać o higienę osobistą poprzez stosowanie specjalnych płynów o pH podobnym do odczynu pochwy. Ważne, aby nie pożyczać od nikogo ręczników, gąbek, mydła czy kostiumu kąpielowego, a ubrania w przymierzalniach sklepowych mierzyć tylko na własną bieliznę. Najlepiej nosić taką z naturalnych włókien, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co przeciwdziała przegrzewaniu się okolic intymnych. W toaletach publicznych zawsze używaj jednorazowych podkładek higienicznych. W stosunkach seksualnych z partnerem istotne jest, żeby zabezpieczać się prezerwatywą. Bieliznę oraz ręczniki dobrze jest prać w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza.
Aby zapobiec infekcjom pochwy trzeba również zażywać probiotyki ginekologiczne. Zawierają one szczepy bakterii kwasu mlekowego, typowe dla środowiska organizmu kobiety, co zwiększa skuteczność ich oddziaływania. Pomagają również odbudować prawidłową florę bakteryjną pochwy i utrzymują odpowiednie pH, przez co blokują rozrost chorobotwórczych drobnoustrojów.
Istotne też, aby rozmawiać o tego rodzaju problemach. To nie żaden wstyd, tym bardziej, że chodzi tu o zdrowie, a często nawet życie. Konsultacje ze specjalistą są w tym wypadku obowiązkowe i niezbędne, żeby szybko rozprawić się z daną dolegliwością. Miejsca intymne to również okolice, które łatwo można zakazić oraz nie tak prosto zdiagnozować i wyleczyć, więc ważny jest czas, który minął od wystąpienia objawów do wizyty u ginekologa. Dbając jednak o higienę oraz przeprowadzając systematyczne badania, można uniknąć tego typu problemów w przyszłości.
---
żel do higieny intymnej
W pełni ciesz się kobiecością
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz