Nieprzyjemny, rzeczywisty przebieg choroby Parkinsona

Nieprzyjemny, rzeczywisty przebieg choroby Parkinsona

1350901_isaiah.jpgNiestety, ale kiedy choroba Parkinsona zostaje rozpoznana, rokowania nie są zadowalające, ponieważ bez względu na przebieg leczenia, najczęściej w ostateczności i tak doprowadza do inwalidztwa. Zwłaszcza, że osoby, które na nią zapadają są w wieku 40-60 lat, a w takich okolicznościach bardzo często ciało nie jest już w najlepszej formie, którą pogarsza tylko choroba Parkinsona.
Kiedy fakt staje się jasny, sposób leczenia nie jest ani konkretny, ani do końca ustalony, tym bardziej, iż jest to choroba, dotykająca układu nerwowego.
Jak dotąd najskuteczniejsza okazuje się być rehabilitacja, która powinna być przeprowadzana regularnie. Im lepiej i częściej jest ona wykonywana, tym dłużej chory będzie w stanie zachować sprawność ruchową i fizyczną, nie obejdzie się jednak bez fachowej pomocy.

Rehabilitacja ruchowa zawsze dobra na fizyczne schorzenia
W zasadzie tej metody używa się, jako uzupełnienie leczenia choroby Parkinsona. Rehabilitacja zawsze jest bardzo pomocna, jednak nie będzie ona gwarantowała wyleczenia choroby. Niestety, za pomocą rehabilitacji, nawet szeroko pojmowanej, nie da się wrócić obfitego i wystarczającego wytwarzania dopaminy w istocie czarnej, a szkoda. Jednak jest ona bardzo istotna, ponieważ za jej pomocą można przywrócić czynność ruchową osoby chorej, dzięki czemu życie będzie znacznie łatwiejsze, a sprawność ruchowa może być zachowana na długi okres czasu. Rehabilitacja może się obracać w ogromnej ilości aspektów, mianowicie może obejmować pływanie w specjalistyczny sposób wspomagający leczenie, ale również częste spacery, jeśli chory jest w stanie je wykonywać. Ponadto, świetnym rehabilitacyjnym sposobem jest także muzykoterapia, a także terapia mowy. Ponadto, doskonały wpływ na chorego ma także lecznicza gimnastyka, fizykoterapia, jak również specjalistyczny masaż leczniczy. Powinno być wykonywane przez przeszkolone osoby.


-- O autorze
Garfield, Pastylka.pl

Komentarze

Popularne posty