Jak rozpoznać zbliżanie się owulacji?

Jak rozpoznać zbliżanie się owulacji?

Autorem artykułu jest Paweł End

Wiedza na temat tego, kiedy przypada jajeczkowanie wydaje się wyjątkowo cenna. Co ważne, nie bagatelizują jej zarówno kobiety marzące o zajściu w ciążę, jak i te z nich, które myślą przede wszystkim o skutecznej antykoncepcji. Co może zatem sugerować nam, że mamy już do czynienia z jajeczkowaniem?
owulacjaNajprostsza metoda opiera się przede wszystkim na wyliczeniach, wymaga od nas jednak wiedzy na temat tego, jak długo trwa nasz cykl owulacyjny.
 Owulacja pojawia się zazwyczaj w jego połowie, jeżeli więc kobieta może pochwalić się regularnością miesiączek, może również z dużą dozą prawdopodobieństwa określić swoje dni płodne. W sieci pojawiają się zresztą specjalne programy komputerowe, które w istotny sposób ułatwiają te zadanie. Ich skuteczność uzależniona jest przede wszystkim od stopnia naszej własnej systematyki, jeżeli więc podajemy dane dotyczące kilku cyklów miesięcznych, dni płodne i czas wystąpienia owulacji mogą zostać określone z dużym prawdopodobieństwem nawet wówczas, gdy miesiączki nie są zbyt regularne.

Kobiety, które chcą mieć pewność, że zbliża się czas owulacji mogą również zainwestować w test pozwalający na potwierdzenie własnych obserwacji. Testy owulacyjne, dzięki którym można przekonać się o tym, czy nastąpiło już jajeczkowanie można nabyć obecnie w każdej aptece, jeżeli zaś zależy nam na ograniczeniu wydatków związanych z ich zakupem interesującym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z możliwości sklepu wysyłkowego. Dokładność wspomnianych rozwiązań nie zawsze jest identyczna, zdecydowana większość z nich może jednak pomóc nam we wskazaniu dni płodnych.
Podczas jajeczkowania zmienia się również temperatura naszego ciała, jeżeli zatem prowadzimy jej systematyczny pomiar, również nie powinnyśmy mieć trudności z odpowiedzią na pytanie o to, czy zbliżamy się do dni płodnych. Niestety, i ta metoda nadaje się przede wszystkim dla pań sumiennych i zdeterminowanych, które naprawdę chcą poznać swój organizm. Do niedawna uważano przy tym, że mamy do czynienia z metodą dość nieprzyjemną, co również uważano za jej wadę. Na szczęście, dziś przynajmniej ten problem udało się zlikwidować. Odwiedzając aptekę lub wirtualny sklep z podobnym asortymentem warto zaopatrzyć się w specjalny termometr pozwalający na mierzenie temperatury we wnętrzu pochwy, dzięki któremu czynności związane z pomiarami można wykonać szybko iż godnie z zasadami higieny.
--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty