środa, 14 marca 2012

Jak dbać o skórę ze skłonnością do egzemy?

Jak dbać o skórę ze skłonnością do egzemy?

Osoba, jaka nigdy nie spotkała się z egzemą nie zrozumie, jak dotkliwą dolegliwością jest wyprysk. Typowym symptomem tej dolegliwości jest zaczerwienienie skóry. Ponadto dochodzi do zaogniania się obszarów skóry zmienionych chorobowo, gdyż chora skóra swędzi, co powoduje drapanie.
Środki przepisywane przez alergologa to najczęściej maści steroidowe i leki przeciwhistaminowe. Nie jest łatwo poradzić sobie z przykrymi zmianami skórnymi, jednakże wypada nauczyć się z tym żyć i obniżać szansę wystąpienia egzemy. W okresie zimowym skóra będzie w najwyższym stopniu podatna na egzemę, gdyż na ogół przebywamy w pomieszczeniach nagrzewanych.
Osoby o delikatnej i skłonnej do wyprysku skórze powinny postarać się o nawilżacze powietrza, by nie doprowadzić do przesuszenia pomieszczeń, w jakich żyją. Gorące kąpiele także nie są wskazane, gdyż niesłychanie wysuszają powierzchnię skóry.
Wykwintne kremy należy zastąpić emolientami o nawilżających właściwościach. Ludzie ze skłonnością do egzemy nie mogą sobie pozwolić nawet na łagodne podrażnienia skóry. Nie dla nich wytwarzane są wełniane czy szorstkie swetry. Na domiar tego w ich menu obowiązkowo powinny się znaleźć minimum dwa litry wody wypijanej każdego dnia.
Czasem, który zapewnia ulgę osobom ze skłonnościami do egzemy jest lato, gdy pod wpływem uzdrawiającego funkcjonowania promieni słonecznych i ciepła, kondycja skóry się nieznacznie polepsza, stany zapalne zazwyczaj łagodnieją, skóra przestaje świerzbić i staje się prawidłowo nawilżona. Wtedy też wraca energia i zadowolenie z życia, które kumulują się na czas kolejnej zimy i następnych ataków egzemy.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: arkadiusz

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz