czwartek, 29 marca 2012

Atopowe zapalenie skóry u niemowląt i dzieci

Atopowe zapalenie skóry u niemowląt i dzieci
Atopowe zapalenie skóry u niemowląt rozpoczyna się około 4 miesiąca życia. Początkowe objawy tej choroby to zaczerwienione policzki. W późniejszych etapach tej choroby pojawiają się zmiany skórne w postaci wyprysku.
Choroba ta jest dziedziczona genetycznie, więc jeżeli któryś z rodziców cierpiał na tą chorobę w dzieciństwie to ryzyko wystąpienia u przyszłego potomka wzrasta do 40%. Bardzo ważne jest odpowiednie leczenie tej choroby. Pierwsze co musimy zrobić to udać się do dermatologa, który zapisze odpowiednie maści. Jeżeli AZS jest w poważnym stanie zaawansowania to lekarz prowadząc może zapisać krótkotrwałą kurację lekami sterydowymi.
Na pewno wprowadzić dietę, która prawdopodobnie będzie wykluczać z diety produkty mleczne. To jest najczęściej alergenem u niemowląt. To co my możemy sami zrobić dla naszego dziecka ma bardzo duży wpływ. Pierwsze zalecenie to obcinanie regularnie paznokci.
Atopowe zapalenie skóry u niemowląt. Maluch nie będzie miał możliwości drapania się. Bardzo często nawilżaj mu skórę. Nie można dopuścić, że była ona sucha. Zdarza się, że latem dzieciom ustępują objawy atopowe zapalenia skóry. Jest to spowodowane działaniem słońca, więc jak macie możliwość to wychodzicie na świeże powietrze. Na atopowców świetnie wpływa powietrze morskie, które zawiera bardzo dużo jodu.
Dlatego warto wyjeżdżać z dzieckiem dwa razy do roku nad nasz Bałtyk. Mam nadzieje, że powyższe informacje pomogą ci z tą ciężką przypadłości, która dotyka coraz większą ilość rodzących się dzieci. Aktualne statystyki pokazują, że już co piąte dziecko cierpi na to schorzenie.

Artykuł z serwisu Airstar.pl Promocja strony
Autor: mateusz12240

Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz