wtorek, 17 lipca 2012

Choroby cywilizacyjne - bezsenność

Choroby cywilizacyjne - bezsenność

Autorem artykułu jest pshemec

  Szybkie tempo życia, stres, niewłaściwa dieta oraz pracoholizm sprzyjają bezsenności. Przewracanie się z boku na bok w nocy utrudnia prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia.
Po nieprzespanej nocy wstajemy zmęczeni, ospali i nie jesteśmy w stanie zorganizować sobie dnia. Osoby cierpiące na bezsenność uskarżają się na bóle głowy i zmęczenie. Chcą zasnąć, ale jakieś czynniki nie pozwalają na to, a nawet jeśli im się to uda, to budzą się wielokrotnie w ciągu nocy, co również nie jest dobre dla funkcjonowania organizmu. Zdarza się, że spokojny sen pojawia się dopiero nad ranem lub w ciągu dnia, co powoduje ogólne rozkojarzenie i niemożność zorganizowania sobie rozkładu pracy.
Brak zdrowego snu prowadzi do rozdrażnienia, słabej koncentracji, osłabienia układu odpornościowego, chorób serca, nadciśnienia tętniczego oraz depresji i nerwic. O bezsenności mówimy także wtedy, gdy sen jest zbyt „płytki” i nawet przespanie 8 godzin bez pobudek nie wystarczy, aby poczuć się wypoczętym. Często przyczyną bezsenności jest zwłaszcza permanentny stres, który utrudnia spokojny sen. Problemy maja bowiem wielki wpływ na to, czy zaśniemy, ponieważ najczęściej nasze myśli „krążą” wokół sprawy, z którą nie możemy sobie poradzić, przez co nie możemy spokojnie zasnąć. Można wtedy sięgnąć po lekkie, ziołowe środki nasenne, które pomogą zasnąć, a nie otumanią. Dobry, spokojny sen bowiem to najlepsze lekarstwo i doskonały kosmetyk, który zapewnia wspaniały wygląd i świetne samopoczucie. Działa lepiej na nastrój niż kostka czekolady. W trakcie spokojnego snu organizm wypoczywa i regeneruje siły do pracy. Aby ułatwić zasypianie, należy przewietrzyć pokój, wypić szklankę wody, wyciszyć się.
Bezsenność to coraz częściej choroba cywilizacyjna, ale trzeba z nią walczyć, jeśli chcemy prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.
---
Produkty umożliwiające spokojny sen
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz