Skutki stosowania różnych hormonów

Skutki stosowania różnych hormonów
Autorem artykułu jest pshemec

Obecne czasy sprzyjają dbaniu o siebie. Aby pięknie wyglądać, mamy możliwość używania wielu luksusowych kosmetyków czy korzystania z wszelkiego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych. Lubimy dobrze wyglądać. Dbamy o każdą partię naszego ciała. W tym również, a może nawet przede wszystkim, o nogi.
Niestety zdarza się, że pojawia się na nich opuchlizna i nieładnie wyglądający obrzęk.
Może to być efekt niewłaściwego trybu życia lub zdarza się również, że może to być objaw jakiejś poważniejszej choroby układu sercowo-naczyniowego. Ważne jest, aby uważnie obserwować niepokojące symptomy, aby w porę zareagować. Warto zwrócić uwagę na to, czy obrzęk dotyczy tylko jednej partii ciała i czy jest symetryczny. Zdarza się bowiem, że pojawia się miejscowe opuchnięcie, które może powstać w następstwie jakiegoś urazu lub stanu zapalnego.
Niepokojącym sygnałem jest pojawienie się oprócz obrzęku, także zaczerwienień, bólu oraz gorączki. Również reumatyczne zapalenie stawów, wszelkie zmiany zwyrodnieniowe i urazy mogą powodować powstanie opuchlizny. Wraz z pojawieniem się obrzęków, zjawisku temu często towarzyszą żylaki. To one w wielu wypadkach są powodem powstawania opuchnięć. Obrzęki powstają wtedy zwłaszcza w porze wieczornej, zwłaszcza po wcześniejszym długotrwały siedzącym lub stojącym przebiegu dnia. Istnieją zawody narażone na żylaki np. ekspedientki czy osoby pracujące w biurze ze względu na długotrwałe siedzenie.
Żylakom towarzyszy także ciężkość nóg oraz ból i uczucie nieprzyjemnego mrowienia. Na te symptomy pomaga najczęściej odpoczynek z nogami w pozycji lekko uniesionej. Wszystko to bowiem jest efektem niewydolności zastawek żylnych. Ulgę przynosi odpoczynek w pozycji leżącej, najlepiej z lekko uniesionymi nogami. Obrzęk w tej chorobie wynika z niewydolności zastawek żylnych i zaleganiu krwi w kończynach dolnych.
---
Preparaty i suplementy na ciężkie nogi
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty