piątek, 6 lipca 2012

Efekt jojo

Efekt jojo

Autorem artykułu jest Patrycja Bugaj

Efekt jojo – która kobieta go nie zna. Choć zabawa w jojo to całkiem miłe zajęcie, to nigdy nie przypuszczałam, że ta fajna zabawka będzie mnie prześladować przez całe dorosłe życie.
efekt jojo
Zresztą efekt jojo to nie tylko mój problem.  Miliony osób na całym świecie przechodzi kuracje odchudzające. Spora część z nich chce po prostu szybko schudnąć. Duża część z nich (a właściwie z nas) nie wytrzymuje narzuconej sobie diety i po schudnięciu kilku kilogramów wraca do starych nawyków żywieniowych. Równie duża grupa osób traktuje odchudzanie jako cel sam w sobie, w oderwaniu od zdrowego stylu życia. Również oni, po osiągnieciu wymarzonej wagi porzucają styl życia, który doprowadził ich do tej pozytywnej zmiany. Powrót do niezdrowej diety i brak ruchu, często połączone ze zwolnionym, na skutek niezdrowego odchudzania, metabolizmem fundują nam szybki powrót straconych kilogramów. I efekt jojo gotowy!

Aby go uniknąć trzeba pamiętać o dwóch podstawowych zasadach.

Po pierwsze, im szybciej chudniesz, tym szybciej wrócisz do dawnej wagi. Im bardziej restrykcyjna jest twoja dieta, tym bardziej prawdopodobne, że oprócz powrotu utraconych kilogramów zyskasz jeszcze kilka dodatkowych. Nie daj się ogłupiać reklamom cudownych środków odchudzających, które obiecują ci błyskawiczne efekty bez wysiłku. One świetnie odchudzają… twój portfel.

Po drugie, nie traktuj odchudzania jako celu samego w sobie. Niech to będzie element zdrowego stylu życia, który będziesz wprowadzać u siebie. Połącz go z pragnieniem wpływu na swoje zdrowie, dobre samopoczucie i atrakcyjność. Znajdź formy aktywności fizycznej, które naprawdę polubisz. Odkryj sposób, aby gotować zdrowo, smacznie i mniej tłusto. Niech to będzie twoje nowe życie. A utrata kilogramów stanie się miłym skutkiem ubocznym. Wtedy nie będziesz się zmuszać ani do diety, ani do uprawiania sportu. I schudniesz bez efektu jojo.
---
GotujIChudnij.pl - Doradzamy jak skutecznie schudnąć.
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz