Domowe sposoby na zgagę

Domowe sposoby na zgagę

Autorem artykułu jest pshemec
 Babcina apteczka kryje w sobie wiele sposobów na różnego rodzaju dolegliwości. Okazuje się, że domowa apteczka jest również pomocna w przypadku zgagi
Zgaga, czyli przykre uczucie pieczenia w klatce piersiowej, dokładnie w okolicy mostka, jest skutkiem cofającego się kwasu żołądkowego.
Zgaga jest nieprzyjemną dolegliwością, która nie jest jednak wyrokiem. Aby złagodzić nieprzyjemne pieczenie, nie trzeba od razu sięgać po środki farmakologiczne.
Jeżeli zgaga nie jest wynikiem choroby, warto w jej leczeniu wykorzystać domowe sposoby.
Jakie rady w przypadku zgagi dałyby nasze babcie i prababcie? Okazuje się, że domowa apteczka proponuje wiele sposobów na rozwiązanie tego, nie ukrywajmy wyjątkowo nieprzyjemnego problemu.
W przypadku zgagi pomocne mogą okazać się zioła. Dobrze znanym sposobem łagodzenia dolegliwości jest picie naparu z lipy. Warto zapoznać się również z taką rośliną jak wiązówka błotna, której właściwości lecznicze doceniono już w średniowieczu. Wśród recept z babcinej apteczki znaleźć można również napar z korzenia arcydzięgla lekarskiego, wywar z owoców jałowca czy nawet sok z ziemniaków czy nalewka z orzechów. Innym skutecznym sposobem łagodzenia objawów zgagi jest picie zawiesiny z siemienia lnianego.
Skuteczne działanie siemienia lnianego jest spowodowane dużą ilością śluzu roślinnego, który łagodzi kwaśny sok żołądkowy. By sobie pomóc, można przekąsić również kilka orzechów włoskich lub migdałów.
Domowa apteczka daje wiele możliwości radzenia sobie ze zgagą. Wymienione tutaj naturalne „lekarstwa” mogą stać się doskonałą alternatywą dla medykamentów, dlatego warto docenić ich naturalną moc.
W przypadku, gdy domowe sposoby okazują się mało skuteczne, warto poradzić się specjalisty, który pomoże wyeliminować ewentualne schorzenia, których objawem może być zgaga i zastosuje odpowiednie leczenie.
---
Leczenie zgagi domowymi metodami
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty