Nagminne problemy kobiet w ciąży ze spuchniętymi kostkami

Nagminne problemy kobiet w ciąży ze spuchniętymi kostkami

Autorem artykułu jest pshemec
 Ciąża to piękny czas w życiu kobiety, ale to także olbrzymi wysiłek dla organizmu. Ciężar powoduje utrudnione chodzenie, bóle kręgosłupa, gorsze samopoczucie, a także opuchnięcia nóg.
Jest to stosunkowo częsta przypadłość w tym okresie. To wszystko skutek zatrzymywania wody w organizmie, która krąży wolniej, ponieważ powiększona macica powoduje wolniejszy przepływ krwi w nogach.
Aby ulżyć nogom, należy przede wszystkim nosić wygodne, płaskie obuwie, w lecie najlepiej klapki bądź tenisówki. Najlepiej, jeśli są one o numer większe niż te, które noszone były przed ciążą. Należy także pamiętać o odpowiedniej dawce ruchu.
Nie należy bowiem zbyt długo pozostawać w pozycji siedzącej lub stojącej, nie sprzyja to prawidłowemu krążeniu krwi. Warto trzymać nogi uniesione w górze, tak, aby pobudzić układ krążenia do pracy. Jeśli nasze stopy i nogi mimo to będą zmęczone i opuchnięte, warto zrobić sobie przyjemną, chłodną kąpiel dla nich. Do wody można dodać aromatyczne olejki, które mają dobroczynny wpływ na pracę organizmu. Moczenie nóg sprzyja likwidacji obrzęków i opuchnięć. Należy pamiętać również o tym, aby nie przemęczać organizmu, nie wykonywać prac związanych z noszeniem ciężarów. Trzeba pić sporo wody i unikać produktów zawierających dużą ilość soli. Można skorzystać także z kosmetyków zawierających najczęściej naturalne składniki wpływające na usunięcie opuchnięć. Zalecane są także wszelkie masaże stóp, które poprawiają ogólne krążenie.
Obrzęki w ciąży są raczej trudne do uniknięcia, ponieważ pojawiają się u większości kobiet w tym stanie. Wszelkie objawy, które niepokoją przyszłe Mamy, warto konsultować z lekarzem prowadzącym, który doradzi jak należy postępować w przypadku jakichkolwiek zaburzeń. Trzeba dbać o stan nóg, ponieważ po porodzie będą one bardzo potrzebne w spacerach z maleństwem.
---
Metody na ciężkie nogi i stopy
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty