sobota, 23 czerwca 2012

Stopy - cenne źródło informacji o zdrowiu

Stopy - cenne źródło informacji o zdrowiu

Autorem artykułu jest pshemec
Dzięki stopom ludzie mogą się przemieszczać, co stanowi element życia codziennego. Jednak wśród ludzi wykreowało się przekonanie, że schorzenia związane ze stopami są nieodłącznym procesem starzenia się i nie da się temu zapobiec
Ludzie dotknięci chorobami stóp bardzo często nie wiedzą gdzie szukać pomocy lub też wstydzą się swoich schorzeń. Osobom takim z pomocą przychodzi podologia.
Podologia jest w Polsce dosyć młodą dziedziną medycyny, która zajmuje się terapią oraz pielęgnacją stóp. Podologia zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem schorzeń w obrębie stóp. Jednak obejmuje także zabiegi wykonywane na zdrowych stopach, aby zapobiec ich chorobom, a także aby ładnie wyglądały.

Do najczęstszych schorzeń stóp należą wszelkie wady paznokci:
Wrastanie ( dotyczy szczególnie palucha );
Głównym jego powodem jest nieprawidłowe skracanie płytki paznokciowej, jak również wadliwa jej budowa. Wrastanie paznokci okupione jest bólem spowodowanym uwieraniem paznokcia wrastającego w boczne wały okołopaznokciowe. Jeżeli osoba z tym problemem w porę nie podda się zabiegowi, może rozwinąć się infekcja i nasilić stan zapalny, co prowadzi do uciążliwego bólu. W zależności od stopnia zaawansowania wrastania paznokcia, dobiera się różne metody korekcji, jak tamponada, rurki protekcyjne, klamry metalowe lub plastikowe.

Infekcje grzybicze paznokci;
Objawiają się przede wszystkim zgrubieniem paznokci oraz żółtawymi przebarwieniami w ich obrębie. Paznokcie zakażane są grzybami, tzw. dermatofitami. Jej rozwojowi sprzyjają trzy czynniki: ciepło, wilgoć oraz uszkodzenie naskórka. Leczenie grzybicy polega na usunięciu zmienionej chorobowo płytki paznokciowej, wówczas stosuje się specjalne lakiery lub żele przeciwgrzybicze.
Podologia jest dziedziną zajmującą się usuwaniem bolących i niezwykle uciążliwych odcisków, a także pękających pięt. Przyczyną pękania pięt może być: nadwaga, cukrzyca, suchość skóry, niewłaściwe obuwie, a także choroby dermatologiczne. Procedura leczenia pękających pięt polega na prawidłowym zdiagnozowaniu oraz na ustaleniu planu leczenia .

Właściwa pielęgnacja stóp jest bardzo ważna, aby były one piękne i zdrowe. Warto o nie dbać, aby uniknąć problemów związanych z leczeniem schorzeń, jakie mogą nas dotknąć.
---
Organizacja kursów podologicznych
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz