sobota, 30 czerwca 2012

Olej zdrowy ale który

Olej zdrowy ale który

   Dieta śródziemnomorska jest doskonała - ale tylko gdy wiemy. jak z niej korzystać. Należy ją najpierw zrozumieć - autor pokazał to na przykładzie oleju.
Dieta długowieczna, dieta śródziemnomorska.

Gdy myślimy o zdrowej i naturalnej diecie, nie w sensie forsownego odchudzania i wyrzeczeń, tylko raczej w rozumieniu stylu życia i odżywiania ,to często mamy na myśli przykład diety śródziemnomorskiej, jako diety konserwującej naszą witalność, a wspomagającej serce i wogóle cały organizm.

Przed naszymi oczami przebiegają w wyobraźni obrazy jak z bajkowego filmu - słońce i morze, turkus i jasne ciepłe światło na nadmorskim piasku i skałach, winogrona, wino, figi, przeróżne owoce wyrosłe w klimacie śródziemnomorskim, oliwki, . No a oliwki kojarzą się z oliwą z oliwek, nieodłącznym elementem wspaniałej sałatki śródziemnomorskiej. Zapewne jest to najzdrowszy olej na świecie. wystarczy spojrzeć na Francuzów jak świetnie wyglądają. CZy jednak aby na pewno to od oliwy.

Oliwa sprawiedliwa?
Zdrowa oliwa. Czy usmażymy pysznego kotleta albo naleśniki na oliwie z oliwek? I to będzie zdrowe?
Oliwa oliwie jest nierówna to wiemy, bo słyszeliśmy że ma być "z pierwszego tłoczenia" albo "tłoczona na zimno".   I takiej szukamy w sklepie.

A do czego się nadaje olej z oliwek? Na oliwie z oliwek tak samo jak na oleju słonecznikowym nie wolno wogóle niczego smażyć. Dusić ani zapiekać. Bo taki olej nie nadaje się do cieplnej obróbki jedzenia. Można próbować przyrządzać z użyciem oleju ryżowego albo z pestek winogron. Jest jednak jeden niedoceniany olej.

Zapomniany odtrącony rzepakowy
Przez lata odtrącany ze względu na zawartość szkodliwego kwasu erukowego ,obecnie, po zgodnej z naturą modyfikacji genu (nie GMO) , pozbawiony złego składnika, wraca do łask i to w pełnej krasie. Okazuje się że olej z rzepaku zawiera tyle cennych składników że aż trudno uwierzyć. Kwasy nienasycone, w tym omega-3, i to w świetnych proporcjach. Mówi się o znaczeniu proporcji omega-3 do omega-6 i proszę - olej rzepakowy "00" - czyli zmodyfikowany - ten typ tak ma! Niektórzy nazywają go "oliwą północy". Cudze chwalicie, swego nie znacie.
Zdrowe i skuteczne suplementy diety - schudnij z nami skutecznie
--
Artykuł pochodzi z serwisu Publikuj.org, kliknij tutaj aby go zobaczyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz