Gdy boli głowa...

Gdy boli głowa...

Autorem artykułu jest Gdal

Kto nigdy nie zaznał bólu głowy w swoim życiu, ten chyba tak naprawdę jeszcze się nie narodził. Bóle głowy i migreny towarzysza każdemu, niektórym dokuczają mniej innym bardziej (np. przewklekłe bóle głowy).
Są na nie sposoby - można z nimi walczyć, zarówno środkami farmakologicznymi, jak i medycyną naturalną.
Migrena-headacheBól głowy, który tak często nam dokucza, może być skutkiem napięcia fizycznego i psychicznego. Tabletki przeciwbólowe to rozwiązanie przynoszące na chwilę ulgę, jednak nie rozwiązuje problemu w wystarczający sposób. Zamiast faszerować się proszkami przeciwbólowymi, warto skorzystać z innych metod przydatnych w walce z uciążliwym bólem głowy. Naturalna medycyna często może przynieść o wiele lepsze efekty, niż popularne środki farmakologiczne.
Co może przynieść ulgę?
Jedną z zalecanych metod są zimne okłady na czoło lub opłukiwanie twarzy. Ulgę może przynieść również ciepła kąpiel z zapachowymi dodatkami, które pobudzają krążenie krwi. Polecane dodatki do takiej kąpieli to melisa, rozmaryn oraz tymianek. Po kąpieli wskazany jest odpoczynek. Zamiast kąpieli można również skorzystać z metody polegającej na nacieraniu skroni oraz czoła olejkiem aromatycznym. Najlepsze olejki pomagające zwalczyć ból głowy, to: miętowy, rozmarynowy, różany lub olejek japoński z roślin leczniczych. Przydatne mogą okazać się również ćwiczenia, polegające na powolnych ruchach wykonywanych głową. Odchylanie głowy do tyłu oraz półkola zataczane brodą to stare i sprawdzone metody stosowane w przypadku bólu głowy.
Mimo wszystkich polecanych naturalnych sposobów (jak i tych chemicznych) pamiętajmy, że jeżeli towarzyszy nam przewlekły ból głowy, to w takim wypadku powinniśmy udać się do lekarza specjalisty. Nigdy nie wiadomo, czy nasze bóle będą tylko kilkudniowe związane na przykład ze stresem w pracy czy szkole, czy może są one efektem ubocznym jakiejś ciężkiej choroby.
---
Więcej porad na ból głowy mogą Państwo znaleźć na stronie - http://migreny.com.pl/porady.html
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty