Skutecznie wykurz kurzajki

Skutecznie wykurz kurzajki


Jednym z takich zabiegów jest krioterapia, która polega na leczeniu z zastosowaniem temperatur poniżej 0 st. Celsjusza. 
Obecnie istnieją dwa rodzaje krioterapii, krioterapia miejscowa oraz krioterapia ogólna.
Krioterapia ogólna wiąże się z poddaniem całego ciała na działanie temperatur z zakresu od -160 st. C do – 100 st. C. Zabieg trwa około 3 minut. Celem jest dostarczenie ciału stresu fizjologicznego, jednak nie powoduje niszczenia tkanek.
Do usuwania zmian skórnych, takich jak brodawki, stosuje się jednak krioterapię miejscową. Polega ona na przyłożeniu do zmienionego chorobowo miejsca specjalnego aplikatora niskiej temperatury, którym może być ciekły azot. W jednym cyklu zabieg zamrażania i rozmrażania powtarzany jest kilkukrotnie. W wyniku zabiegu zawartość komórek zamarza i pękają błony biologiczne. W konsekwencji prowadzi to do destrukcji tkanki.
Krioterapia jest najlepszą metodą aby pozbyć się kurzajek, gdyż sprawia osobie chorej najmniej dolegliwości i skutkuje dobrymi efektami. Do przeprowadzenia zabiegu nie potrzebne jest też znieczulenie, które stosuje się np. podczas elektrokoagulacji.
Najczęściej narzędzie do przeprowadzenia zabiegu wygląda jak wielka pęseta, do której zamontowane jest zakończenie z chropowatego materiału. Po odkażeniu miejsca występowania zmian skórnych lekarz, poprzez zanurzenie narzędzia w odpowiednim zbiorniku, nabiera ciekły azot do urządzenia. Następnie zmrożone urządzenie przykładane jest na krótką chwilę do brodawki. Jedynym przeciwskazaniem dla stosowania krioterapii jest alergia na zimno. Szczególną uwagę podczas zabiegu trzeba zwrócić także gdy zmiany skórne znajdują się np. na paliczkach gdyż niska temperatura może spowodować zmiany zwyrodnieniowe ścięgien.
Pojawienie się brodawek po raz kolejny w tym samym miejscu, chodź dochodzi do tego bardzo rzadko, może być spodowane niepełną destrukcję zarażonych tkanek lub duża podatność tego miejsca na infekcje.
Usuwanie kurzajek za pomocą krioterapii jest nie tylko małoinwazyjną oraz bezbolesną metodą, ale także względnie tanią. Usunięcie jednej brodawki w zależności od miejsca kosztuje około 40-50 zł. Zabiegi takie wykonywane są najczęściej przez dermatologów posiadających w gabinecie odpowiednie wyposażenie.
-- O autorze
M.M.

Komentarze

Popularne posty