wtorek, 3 stycznia 2012

Czym jest otyłość?

Coraz więcej ludzi na całym świecie ma problemy z nadwagą. Już nasze dzieci coraz częściej przybierają nienaturalne kształty. Jak tak dalej pójdzie już za kilkadziesiąt lat ciężko będzie znaleźć osobę, która nie będzie miała problemu z nadwagą. Ludzie zamiast szukać przyczyn swojej otyłości a co za tym idzie wielu chorób z niej wynikających, wolą biegać po lekarzach i ufać w moc tabletki na wszystko.

Jeszcze inni popadają w chore diety,które szybko zbijają wagę, po czym jeszcze szybciej ją nadrabiają. Wielu powie jednak, że schudło i utrzymało wagę, choćby na białkowej diecie dr. Atkinsa, która bądź co bądź bije rekordy popularności w Stanach Zjednoczonych.
Nikt jednak nie zastanawia się jak tak dieta wpływa na nasze zdrowie?
Prawda jest taka, że skutecznie zakwasza ona organizm, obciąża nerki a co za tym idzie i serce, ponieważ podnosi ciśnienie krwi. Nie wspomnę już o tym ile energii i enzymów organizm człowieka musi zużyć na strawienie mięsa. Nadmiar białka w organizmie także powoduje wiele problemów z jego wydalaniem. Wynik jest taki, że obciążamy tylko system limfatyczny i powoli uszkadzamy arterie krwionośne.
Czym zatem jest otyłość i jak skutecznie z nią walczyć?
Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że otyłość jest chorobą i trzeba poważnie do niej podchodzić. Nie jest to głównie fizyczny problem. Prawdziwa przyczyna tkwi w nas samych, w naszych duszach i umysłach. Nie potrafimy poradzić sobie z naszymi wieloletnimi przyzwyczajeniami żywieniowymi, wciąż popełniając te same błędy. Mówimy, że jesteśmy uzależnieni od słodyczy,ciast etc. Nic bardziej mylnego, ponieważ wszelkie nasze pragnienia i decyzje pochodzą prosto z naszego umysłu. Nasze ciało zawsze będzie słuchać się umysłu i nigdy nie zrobi niczego, czego sami zrobić byśmy nie chcieli. Także problem tkwi w sile woli, no i wiedzy, której wielu ludziom brakuje.
Organizm ludzki zbudowany jest tak, aby wszelkie niezbędne do życia pierwiastki pobierał z otaczającego go świata. Także, jeśli brakuje ich w pożywieniu, które dostarczamy, instynktownie będzie ich szukać do skutku, aż je otrzyma. Jest to główna przyczyna wiecznego głodu u ludzi, którzy odżywiają się głównie śmieciowym jedzeniem i nigdy mając pełne żołądki nie są nasyceni.

Główną zatem przyczyną epidemii otyłości na razie głównie w świecie zachodnim, są węglowodany. Odkąd w połowie XIX wieku zaczęto produkować biały cukier z buraka, oczyszczony bezwartościowy dla nas produkt, ludzkość powoli zaczęła chorować na choroby wcześniej praktycznie nieznane. To samo dotyczy oczyszczonej soli i mąki. Dodatkowe łączenie węglowodanów i białek powoduje problemy z ich trawieniem,co jest pośrednią przyczyną otyłości. Rafinowana, przerabiana na tysiące sposobów żywność, hodowla zwierząt jedynie dla zysku, wmawianie nam, że mleko jest zdrowe, wszechobecne reklamy w telewizji, które uczyniły z nasyconego tłuszczu wroga numer jeden, spowodowały i nadal powodują wielkie szkody w społeczeństwie.
Także jeśli chcemy być szczupli i zdrowi, zadbajmy przede wszystkim o to co mamy w lodówce, w jaki sposób się odżywiamy. Pamiętajmy o wartościowym, żywym pożywieniu jakim są warzywa. Nie dajmy się omotać telewizyjnej papce informacyjnej. Dostarczajmy organizmowi energii, którą skutecznie wykorzysta, bez jego osłabiania. Zadbajmy wreszcie o nas system limfatyczny i perystaltykę jelit jak najwięcej się ruszając, ćwicząc na miarę własnych sił i możliwości. Nasze ciała zbudowane są tak, że potrzebują wiele ruchu. Bezruch powoduje jedynie szybsze starzenie się organizmu i problemy z wszystkim prawie systemami.

Także, aby skutecznie walczyć i wygrać z otyłością musimy pokonać samych siebie, nasze przyzwyczajenia, uzależnienia, zdobyć odpowiednią wiedzę na temat odżywiania i oczyszczania, no i ćwiczyć ciało i umysł. Wyniki przekroczą nasze najśmielsze oczekiwania, będzie to podziękowanie naszego organizmu za naszą mądrość i siłę.


o Autorze

piotrjankiewicz.pl

Artykuł pochodzi z serwisu Albercik.pl - darmowe artykuły na WWW

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz