sobota, 8 października 2011

Nudności w ciąży - skąd się biorą?


Autorem artykułu jest tomy


W czasie ciąży, każdej kobiecie towarzyszą rzadziej lub częściej mdłości. Dowiedz się dlaczego Ci dokuczają, co jest ich przyczyną oraz jak możesz sobie pomóc?
Zauważyłaś na pewno, że najczęściej nudności dokuczają Ci rano, w krótkim czasie po przebudzeniu. Ciąża jest sprawą bardzo indywidualną, toteż u każdej kobiety wszystkie pierwsze objawy ciąży mogą przybrać różne formy, z reguły jednak, nudności występują rankiem. Można więc przypuszczać, iż mają one związek z pustym żołądkiem i głodem.
Rzeczywiście tak jest – w trakcie ciąży poziom hormonów jest podwyższony, co jest dla Ciebie jasne. W pierwszym jej okresie, podnosi się znacząco poziom gonadotropiny kosmówkowej, która stanowi jedną z najbardziej odpowiedzialnych, za Twoje przykre samopoczucie. Mam jednak dla Ciebie dobrą wiadomość! Jej poziom obniża się w okolicach 12-14stego tygodnia ciąży.
Niestety ten hormon, nie jest jedynym, utrudniającym funkcjonowanie. Estrogen bowiem obniża ciśnienie krwi, a zarazem spowalnia proces trawienia, co jednocześnie wywołuje mdłości. Do zestawu przyczyn, dodać należy jeszcze obniżony poziom glukozy czy nadmierne wydzielanie śliny, jest ich rzeczywiście dużo.
Wiedząc co dzieje się w Twoim organizmie, możesz poradzić sobie z nudnościami, tak by przetrwać 9 miesięcy ciąży w pełni szczęścia. Kategorycznie unikaj potraw tłustych i oczywiście dań, które wyjątkowo pogłębiają u Ciebie tę przykrą dolegliwość. Spróbuj jeść często małe przekąski, jak herbatniki, wafle, ryżowe pieczywo czy suszone owoce. Pozwoli to zapobiec odczuwaniu głodu, nawet przez chwilę, a zatem zmniejszy znacząco nudności.
Jeśli tylko będziesz panowała nad swoją dietą i staniesz się świadoma swojej ciąży, masz możliwość zneutralizowania wszystkich objawów tego stanu.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz