Jak zapobiegać grzybicy stóp?

Autorem artykułu jest hyziek


Grzybica stóp to często bardzo kłopotliwa dolegliwość, której leczenie trwa w zależności od stopnia zainfekowania nawet do kilku miesięcy. Dowiedz się jak uniknąć problemów ze stopami.

Grzybicy stóp znacznie łatwiej jest zapobiegać, niż ją leczyć. Wystarczy, że będziesz przestrzegać prostych zasad:
Codziennie wkładaj czyste skarpety (najlepiej aby były one bawełniane) lub rajstopy.
Staraj się unikać produktów z tworzyw sztucznych, które hamują oddychanie stopy. Jeżeli masz problem z nadpotliwością, zmieniaj je także w ciągu dnia. Warto tutaj podkreślić, że grzybica podobnie jak świerzb jest schorzeniem, którym bardzo łatwo można się zarazić drogą tzw. pośrednią i przeciwwskazane jest noszenie cudzych butów, kapci, skarpetek czy rajstop.
Dbaj o właściwą higienę. Myj stopy codziennie rano i wieczorem. Nie stosuj jednak mydeł i żeli antybakteryjnych, które mogą zaburzać naturalne pH skóry. Po myciu starannie osusz skórę. Nie zapominaj przy tym o przestrzeniach między palcami. Dbaj, by paznokcie były krótko przycięte.
Każdy z domowników powinien mieć własne przybory toaletowe (ręczniki, gąbki, nożyczki do paznokci, pilniczki).
Jeżeli jesteś osobą, której mocno pocą się stopy, stosuj na dzień krem antyperspiracyjny lub puder. Wieczorem wcieraj krem odżywczy, który zapobiegnie wysuszaniu i pękaniu naskórka.
Na basenie i w publicznych kabinach prysznicowych noś plastikowe klapki, które łatwo umyć i wysuszyć. Nie chodź również boso po materacach w klubie fitness ani wykładzinie w hotelu.
W upalne dni noś klapki i sandały, a w chłodniejsze - buty skórzane lub tekstylne. Gdy masz zakryte obuwie, staraj się nie chodzić cały dzień w tej samej parze. Zawsze zakładaj suche buty i jeśli jest to możliwe nie noś też tych samych dzień po dniu.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty