sobota, 8 października 2011

Jak pozbyć się łupieżuAutorem artykułu jest Tomasz Korzeniewski


Artykuł poświęcony tematyce, która dotyka bardzo dużą liczbę ludzi na świecie. Omówiony został problem łupieżu oraz sposób rozwiązania. Wszystkie osoby borykające się z tym problemem zapraszam.

Łupież jest jednym z najbardziej doskwierających problemów człowieka z włosami. Należy używać odpowiednie preparaty do pielęgnacji włosów aby zapobiec temu problemowi.

Komórki skóry głowy ciągle się odnawiają.
     Wędrują na powierzch­nię i tam zostają na­stępnie odrzucone. To dzieje się codziennie i całkowicie niezauważalnie. Jako łupież ujawniają się te obumarłe ko­mórki skóry dopiero wtedy, gdy wiele z nich się pozlepia. Jeden, jedyny biały łupieżyk składa się w rzeczywistości z 500 do 1000 zrogowaciałych komórek. Takie łuszczenie na­stępuje z winy mocnego zrogowacenia skóry głowy, które­go przyczyna do dziś nie jest dokładnie znana. Ponieważ tworzenie się łupieżu idzie w parze ze wzmożonym łojotokiem, eksperci przypuszcza­ją, że przy rozkładzie tłuszczu przez bakterie powstają substancje, które wywołują nad­mierne rogowacenie. Czasem łupież występuje również wtedy, gdy skóra głowy jest bar­dzo sucha i podrażniona z po­wodu użycia kiepskiego szam­ponu, leczenia zbyt ostrymi środkami chemicznymi czy nawet - nadmiernie gorącego suszenia. Taki suchy łupież znika z reguły sam, gdy tylko podrażnienie skóry głowy ustaje.

Jak pozbyć się łupieżu
Nawet bardziej uporczywy tłusty łupież nie stanowi dzi­siaj większego problemu. No­woczesne specyfiki w dosyć krótkim czasie mogą skórę głowy doprowadzić do stanu normalnego. Najczęściej sto­sowaną substancją jest oktopi-roks. Rozpuszcza on istniejący łupież i hamuje zarazem nad­mierne zrogowacenie. W szamponach specjalnych za­wartość środków przeciw łu­pieżowi jest niewielka, lecz na ogół wystarczająca. W bar­dziej uporczywych przypad­kach poleca się zastosowanie odżywek specjalnych. Prawie zawsze nanosi się je na skórę głowy przed myciem. W tym celu rozdziela się włosy, roz­prowadza odżywkę na skó­rze głowy i pozwala czas jakiś działać. W ciężkich przypad­kach pomagają rozwiązać pro­blem odżywki uspokajające i uelastyczniające skórę gło­wy.

W razie potrzeby leczenie powtórzyć
W ciągu trzech tygodni można pozbyć się łupieżu. Niestety jednak - nie na zawsze. Skłon­ność pozostaje, ponieważ le­czenie zwalcza tylko sympto­my. Łupież może znów się po­jawić. Wtedy czas na ponowne leczenie i należy je niezwłocz­nie podjąć. Bakterie i grzyby roztoczowe znajdują na łusz­czącej się skórze głowy ideal­ne podłoże. Możliwe następ­stwo: zakłócenie porostu wło­sów aż do ich wypadania. Bar­dzo ważne: jest mycie włosów często, grzebienie i szczotki utrzymy­wać w wielkiej czystości.

Kiedy łupież staje się sprawą dla lekarza
Prawdziwą chorobą skóry jest łuszczyca. Symptomy: cał­kiem normalny łupież. Ale ist­nieją różnice.
  ■  Przy łuszczycy łupież nie ustępuje mimo uporczywych zabiegów kosmetycznych lub też poprawa jest tylko nie­znaczna.
  ■  Skóra wzdłuż nasady wło­sów jest nie tylko łuskowata, lecz także zaróżowiona. W tym wypadku należy udać się do dermatologa.
---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

1 komentarz:

 1. Panie Tomaszu,

  piszę do Pana z zapytaniem czy naturalne specyfiki są również skuteczne ? Chodzi mi o produkty tego typu : http://www.naturala.pl/tag/484/jak_pozbyc_sie_lupiezu

  Proszę o szybką odpowiedź !

  Pozdrawiam serdecznie,
  Małgorzata.

  OdpowiedzUsuń