sobota, 4 sierpnia 2012

Skuteczne rzucenie palenia

Skuteczne rzucenie palenia

Autorem artykułu jest SLAVKO SLAVKOVIC
 Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że palenie jest niezdrowe. Wszyscy o tym wiedzą, również sami palacze, a jednak nadal nie mogą rozstać się z nałogiem. Dlaczego?
Pali się nie tylko z racji uzależnienia od nikotyny, ale również z przyzwyczajenia, wyuczonego odruchu, nudy czy chęci zaimponowania innym. Z pewnością warto spróbować zerwać z tym nałogiem, nic się nie traci, a zyskać można naprawdę wiele.
Rzucenie palenia nie jest sprawą prostą.
Każdy powinien samodzielnie zdecydować się na taki krok. Należy wyznaczyć sobie konkretne cele i realizować je krok po kroku. Dobrze, jeśli będziemy mogli liczyć na wsparcie najbliższych osób. Warto ich poinformować o zamiarze rzucenia palenia, wówczas będziemy mieli większą motywację do osiągnięcia swojego celu.
Sposobów na zerwanie z nałogiem jest kilka. Pierwszy z nich jest dość radykalny i polega na całkowitym rozstaniu z papierosami z dnia na dzień.
Nie jest on szczególnie polecany i wymaga niezwykle silnej motywacji i wytrwałości. Dużo mniej "inwazyjnym" sposobem jest kończenie z nałogiem w sposób stopniowy. Codziennie zmniejszamy ilość wypalanych papierosów, tak aby po dwóch tygodniach zredukować ich ilość do 0.
W tej walce nie musimy być sami. Na rynku istnieją specjalne plastry, które uwalniając nikotynę, zaspokajają w pewnej części głód nikotynowy.
Na podobnej zasadzie opiera się działanie gum i pastylek do żucia. Rewolucją w rzuceniu palenia okazały się być tzw. e-papierosy, które stanowią najwygodniejszą dla wielu formę zastępczą dla tradycyjnych "fajek".
Rzucenie palenia wiąże się nie tylko z naszym zdrowiem.
Zyskują również osoby, z którymi przebywamy, tzw. bierni palacze. Dodatkowym plusem jest spora oszczędność pieniędzy, które można przeznaczyć na bardziej przyjemne i zdrowsze rzeczy.

Plusy zerwania z nałogiem papierosowym:
- wzrasta odporność organizmu
- zwieksza się wydolność płuc
- poprawia sie krążenie
- pozbywasz się zapachu dymu papierosowego
- oszędność pieniędzy
- polepsza się zmysł smaku
- poprawia się praca sercaWalka z nałogiem
---

Tv Products - oferujemy elektroniczne papierosy, pomagające w walce z nałogiem

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz