piątek, 31 sierpnia 2012

Brzydki oddech z ust - wstydliwy problem

Brzydki oddech z ust - wstydliwy problem.

Autorem artykułu jest Karol Sowa
 Nieprzyjemny zapach z ust może być dużym problemem. Jeżeli zaniedbamy ten problem, możemy narazić się na odrzucenie w społeczeństwie, bo nie każdy zrozumie, że brzydki zapach z ust to problem zdrowotny jak każdy inny.
Największym problemem związanym z brzydkim zapachem z ust jest fakt, iż jest to problem wstydliwy i trudny do rozwiązania. Sami nie czujemy swojego zapachu z ust, więc nie jesteśmy w stanie zidentyfikować swojego problemu. Dopiero przy bardzo przykrym zapach z ust jesteśmy w stanie zorientować się sami, że nasz oddech nie jest przyjemny. Dużo szybciej uzyskamy taką informację od kogoś bliskiego, kto bez ogródek będzie w stanie nam to powiedzieć.

Wiemy, że mamy problem - skąd się wziął ?
Problem brzydkiego zapachu z ust w większości przypadków ma swoje źródło w jamie ustnej. Powody do obaw powinniśmy mieć, jeśli mamy brzydki zapach z ust mimo regularnego mycia zębów. Oznacza to problem z zębami, dziąsłami bądź migdałami. Źródłem niemiłego zapachu z buzi mogą być zepsute zęby, których od dawna nie leczyliśmy. Jeśli mamy kilka takich zębów, na pewno przyczynią się one do powstawania nieprzyjemnego zapachu z ust. Kolejna przyczyna to choroby dziąseł. Najczęściej spotykaną jest zapalenie dziąseł. Rozpoznamy je bardzo łatwo - dziąsła są wtedy zaczerwienione (ich naturalny kolor to bladoróżowy). Oprócz tego możemy zauważyć biały osad na linii dziąseł. To resztki pokarmowe, które utkwiły w kieszeniach, które potworzyły się między dziąsłem a zębem. Dzieje się tak dlatego, ponieważ chore dziąsła przestają przylegać do zęba i stają się bardziej luźne. .

Jak sobie radzić zanim udamy się do lekarza ?
Podstawowa rada - pobudzić produkcję śliny. Jest ona podstawowym lekarstwem, ponieważ likwiduje bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie przykrego zapachu z ust. Należy więc jeść dużo owoców, pić soki i wodę. Dobrym rozwiązaniem będzie także żucie gumy, ponieważ ona także pobudza ślinianki, a dodatkowo daje świeży zapach z ust.
---

Więcej na stronie

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz