sobota, 4 sierpnia 2012

Kłamstwa Dr Dukana

Kłamstwa Dr Dukana

Autorem artykułu jest Gabrysia Moćko

Dieta Dukana cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Faktycznie pomaga schudnąć i pozwala osiągnąć to bez wielkiego wysiłku. Ale czy zdajesz sobie sprawę ze zdrowotnych konsekwencji diety proteinowej? Przed Tobą kilka prawd przemilczanych przez samego dr Dukana i licznych propagatorów jego metody.
dr Pierre DukanDieta Dukana.
Jedno trzeba Dukanowi przyznać. Dieta, którą opracował okazała się sukcesem na skalę do tej pory nieznaną.
Miliony ludzi na całym świecie, bezkrytycznie zawierzyło jego metodzie, a książka ją propagująca stała się bestsellerem na miarę Harrego Pottera. Dukan zyskał ogromną sławę, wdzięczność ogółu i ...fortunę.
Na zwolenników diety proteinowej nie wpłynął nawet głośny wyrok z lipca 2011 roku, w którym po przegranej z dietetykiem Jean-Michel Cohen'em, francuski sąd przyznał, że białkowa dieta dr Dukana szkodzi.
Tajemnica Sukcesu.
Dieta Dukana działa. Jest to fakt całkowicie niepodważalny. Do tego nie wydaje się szczególnie trudna. Jej ograniczenia nie dotyczą ilości spożywanych pokarmów, nie wymuszają aktywności fizycznej, czy zmiany nawyków. Szybki efekt, w połączeniu z brakiem licznych wyrzeczeń - to przepis na dietę idealną. Dukan taką właśnie cudowną receptę na to jak schudnąć, zaoferował światu. To nie mogło się nie sprzedać.
Jednak prócz skuteczności, czyli redukcji wagi - dieta ta nie przedstawia żadnych korzyści. Owszem, dla osób które od lat zmagały się z otyłością i nagle zaczęły chudnąć, widoczna "redukcja wagi" to argument najważniejszy i niepodważalny. Ciężko im zrozumieć, że nawet szczupła sylwetka nie jest warta tego by tracić dla niej zdrowie.
Dieta Dukana, a zdrowie.
czyste białkoBiałka, główny składnik diety proteinowej są ciężkostrawne. Oznacza to, że zalegają długo w organizmie, nasilając procesy gnilne w przewodzie pokarmowym.
Prowadzi to m.in do: zaparć, obciążenia nerek, utraty wapnia, stanów zapalnych.
W efekcie Dieta Dukana może wywołać: osteoporozę, choroby układu krążenia, schorzenia serca, nerek, wątroby, a nawet raka piersi!
Problem polega na tym, że większość z nich nie pojawia się od razu. Na wiele z tych chorób trzeba poczekać parę lat - a to co odległe, nie wydaje się takie straszne.
Dukan, będąc lekarzem, powinien mieć świadomość tych przykrych skutków. A twierdzenie, że do odtrucia organizmu wystarczy pić dużo wody, jest z medycznego punktu widzenia co najmniej niepełne, a w przypadku medyka całkowicie nieetyczne.
---

Jak Schudnąć? | Porady od kobiety, która ma to za sobą.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz