sobota, 17 grudnia 2011

Dieta na cellulit

Autorem artykułu jest J.J.

Układając dietę na cellulit należy pamiętać o jej najważniejszych cechach, sprawiających, że będzie to jadłospis który nam pomoże w zwalczeniu skórki pomarańczowej, której tak bardzo chcemy się pozbyć.

Przede wszystkim, musi być to dieta lekkostrawna, zawierająca substancje blokujące szkodliwe działanie wolnych rodników, które to z kolei pośrednio przyczyniają się do powstawania nieestetycznych zmian, w szczególności na udach oraz rzadziej, na innych partiach naszego ciała. Szerzej te substancje znane są pod nazwą antyoksydantów, innymi słowy przeciwutleniaczy.
Można je znaleźć w takich produktach jak oleje, z tym że bezwzględnie roślinne, w żadnym wypadku nie zwierzęce. Zawierają je także produkty zbożowe, przyprawy ziołowe, herbata zielona oraz większa część innych jadalnych produktów roślinnych.
Układając dietę na cellulit, nie musimy się martwić o skomplikowanie jadłospisu. Jest ona prosta w stosowaniu i uzupełnianiu wymaganych produktów.

Przede wszystkim dieta antycellulitowa, powinna być obfita w ryby, jako że są w stanie dostarczyć gros substancji odżywczych, w tym tłuszczów które mimo wszystko powinny być w naszej diecie, nie wpływając negatywnie na stan naszego organizmu.

Pierwszego dnia najlepiej jeść dużo potraw przygotowywanych z warzyw, jako śniadanie, obiad oraz kolację, a także jako przekąski.

Drugiego dnia w naszej diecie, która ma nam pomóc pozbyć się cellulitu możemy włączyć jogurty, które są doskonałym źródłem odpowiednich kwasów tłuszczowych, oraz białek, które też muszą się znaleźć w zdrowym, zbilansowanym jadłospisie.

Trzeciego dnia można włączyć chude mięso, które również jest w stanie uzupełnić potrzebne naszemu organizmowi zapasy składników, podobnie jak jogurty.

Następnie możemy włączyć ziemniaki dnia czwartego, uzupełniając je pomidorami, piątego dnia, dochodzą wreszcie dania z ryb, kiedy to przekąszając możemy pokusić się o dwa kiwi.


Dnia szóstego powracamy do lżejszej opcji naszej diety i spożywamy dania przede wszystkim ryżowe.


Siódmy dzień jest również dniem odpoczynku dla naszej wątroby, więc jemy to, co dnia pierwszego. Jako napoje używamy wodę mineralną i zieloną herbatę.
Co najważniejsze – musimy tą dietę stosować cały czas, a cellulit nie wróci nigdy.
---
J.J. wygrywamy z cellulitem
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz