niedziela, 4 grudnia 2011

Co potrafi leczyć koenzym q10?

Co potrafi leczyć koenzym q10?

Autorem artykułu jest Tobiasz Duda

Koenzym Q10 wspomaga leczenie wielu dolegliwości. Jest przydatny w zwalczaniu raka. Zaletą tego związku jest zdolność do obniżania poziomu złego cholesterolu. Koenzym q10 ma bardzo dobry wpływ na nasz układ immunologiczny. Zalecany jest w stanach osłabienia i infekcji.

Koenzym q10 występuje w mitochondriach, zatem tam gdzie wytwarzana jest energia. Nasze ciało samo wytwarza koenzym q10, ale nie zawsze w ilościach potrzebnych do normalnego działania. Jego poziom zmniejsza się wraz ze starzeniem, a ponadto produkcja zatrzymywana jest w sytuacjach stresujących. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy suplementy diety oraz łatwo dostać owoce takie jak np. mangostan w których można znaleźć dużą ilość koenzymu q10.

Testy przeprowadzane nad koenzymem Q10 skupiały się głównie nad jego funkcją w kuracji chorób serca. Amerykański naukowiec Dr Karl Folkers (nazywany ojcem koenzymu Q10 ) odkrył zależność, iż koenzym q10 polepsza stan badanych z zaburzeniami serca. Suplementy zawierające koenzym q10 dawane pacjentom istotnie polepszały wyniki takie jak: wielkość serca, objętość wyrzutowa itp. Nastąpiła także poprawa kondycji fizycznej.

Koenzym Q10 odgrywa również ważną funkcję w regulowaniu ciśnienia krwi. Testy laboratoryjne dowodzą, że koenzym Q10 obniża wysokie ciśnienie krwi. Stwierdzono, także związek między niską zawartością koenzymu Q10 a wzrostem ilości sodu w stosunku do ilości potasu we krwi co generalnie sprzyja wzrostowi ciśnienia.

Dr Edward G. Wilkinson udowodnił, że w odróżnieniu od prawidłowej tkanki przyzębnej, tkanka chora na paradentozę charakteryzuje się znacznie mniejszą ilością koenzymu Q10. Koenzym Q10 oddziałuje wyjątkowo dobrze na stan dziąseł. Redukuje krwawienie i opuchliznę dziąseł. Zmniejsza ruchomość zębów. Wpływa on na florę bakteryjną w ustach poprzez przemianę jej aktywności enzymatycznej.
Miażdżyca jest najczęstszym powodem zgonów w państwach wysoko rozwiniętych. Nawarstwianie płytki miażdżycowej zmniejszającej obwód tętnic jest wywoływane przez wiele czynników. Istotną rolę pełnią m.in. wolne rodniki, które utleniają cholesterol i umożliwia to jego osadzanie się na wewnętrznych ściankach tętnic.

Antyoksydantami które zapobiegają miażdżycy są m.in.: Koenzym Q10 i witamina E, które nie dopuszczają do oddziaływania rodników z lipidami osocza.
Koenzym q10 wspomaga wszystkich, którzy zmagają się ze zbędnymi kilogramami. Poprawia przemianę materii i przychodzi z pomocą by uporać się wycieńczeniem towarzyszącym dietom. Warto więc zainwestować w suplementy z odpowiednią dawką koenzymu jak np. mangostan.
Koenzym q10 ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu młodego wyglądu. Zażywanie go prowadzi do wygładzenia zmarszczek. Dorosłe osoby powinny przyjmować 30-50mg tej substancji dziennie. Suplementy z koenzymem q10 powinno się zażywać zaraz po posiłku zawierającym tłuszcze, które poprawiają jego przyswajanie.
---
Naturalne suplementy diety Calivita
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz