sobota, 17 grudnia 2011

Czy chciałbyś się nie starzeć?

Autorem artykułu jest Tobiasz Duda

Jednym z istotnych czynników oddziaływujących na zbyt szybkie starzenie się jest nieodpowiednia dieta.
To w tym co zjadamy każdego dnia musimy znaleźć odpowiednie składniki odżywcze, które pozwolą nam prawidłowo funkcjonować.
Razem z wiekiem zmienia się zdolność wchłaniania substancji odżywczych dlatego istotne, by z całości pokarmów wybierać wyłącznie te bardzo wartościowe takie jak owoce (np. mangostan, ananas) i warzywa (brokuł, fasola) .
Podstawową i niezaprzeczalną przyczyną zbyt szybkiego starzenia się jest brak właściwych organicznych pierwiastków i mikroelementów w naszym ciele takich jak np. koenzym q10.
Najnowsze leki farmakologiczne pozwalają tylko złagodzić istniejące już problemy, jednak nie są w stanie ich zlikwidować. Raporty z badań od dawna powiadamiają nas w tym, że większości śmiertelnych chorób można zapobiec przy pomocy zaaplikowania naszemu organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. W tym celu mogą posłużyć Ci naturalne suplementy diety.
Warto zdawać sobie sprawę z tego, iż najważniejszą przyczyną wszelkich niszczących schorzeń nie są wirusy i bakterie, lecz skutki działania wolnych rodników, które są odpowiedzialne za starzenie się. Na szczęście badacze znaleźli też że w owocach takich jak mangostan czy śliwka jest spora zawartość antyoksydantów które neutralizują wolne rodniki.

Raporty z badań wykazały, że geny odpowiadają za długość życia w około 30 proc. Natomiast 70 procent to czynniki na które mamy wpływ.
Jak jeść, żeby się nie zestarzeć (zbyt szybko)? Nie przejadaj się, jest to jedną z najważniejszych przyczyn starzenia się w krajach wysoko rozwiniętych. Jedz produkty które łatwo strawić. Jedz mniejszą ilość kalorii, zdecyduj się na witaminy. W czasie klimakterium jedz koenzym q10 w podwójnej dawce. Wszystko jedno ile masz lat zegar biologiczny ludzi po godzinie osiemnastej zaczyna zwalniać mobilizując się do snu. Zrób tak by ostatni posiłek był spożywany jak najwcześniej. Nie stosuj drakońskich diet.
---
Naturalne suplementy diety Calivita
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz