Tabletki na odchudzanie: jakie składniki w nich znajdzieszAutorem artykułu jest JBmedia


Tabletki na odchudzanie to bezcenne wsparcie w walce z nadwagą i otyłością. Warunkiem sukcesu jest jednak dobre dobranie suplementów diety tak, by były skuteczne. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, dowiedz się, jakie składniki znajdziesz w tabletkach odchudzających i jak one działają.


Kofeina to często spotykany składnik tabletek odchudzających, których zadaniem jest spalanie tłuszczu. Bardzo często w jednej małej kapsułce znajdziesz więcej tej pobudzającej substancji niż w aromatycznym espresso. Kofeina podnosi ciśnienie oraz temperaturę organizmu co przekłada się na zwiększone wydatki energetyczne. Energia ta czerpana jest z zapasowej tkanki tłuszczowej co sprawia, że tabletki z kofeiną ułatwiają spalanie tłuszczu. to dlatego często są wybierane przez sportowców pracujących nad rzeźbą mięśni. Kofeina pomaga też hamować apetyt i dodaje energii niezbędnej do zwiększonej dawki aktywności fizycznej.

L-karnityna to także składnik tabletek spalających tłuszcz. L-karnityna to biologicznie aktywna odmiana karnityny, ktora jest niezbędna do metabolizmu tłuszczu. Tymczasem z wiekiem jej poziom w organizmie człowieka spada. W takiej sytuacji suplementacja pomoże uzupełnić niedobory. Warto natomiast pamiętać, że l-karnityna nie ułatwia pozbycia się zapasów tłuszczu (w tej roli niezastąpiona jest kofeina), jednak ułatwia szybki metabolizm spożywanego tłuszczu i minimalizuje energię pobieraną z węglowodanów na rzecz tej pochodzącej z metabolizmu tłuszczu. Warunkiem skuteczności tabletek z l-karnityną jest aktywność fizyczna.

CLA to kwas linolowy to także spalacz tłuszczu, choć działa nieco inaczej niż l-karnityna czy kofeina. W mniejszym stopniu wpływa na tempo metabolizmu, natomiast skutecznie blokuje absorbowanie tłuszczu przez organizm. Rozbija też komórki tłuszczowe, co ułatwia ich spalenie podczas ćwiczeń fizycznych. Poza tym kwas linolowy przyspiesza budowanie tkanki mięśniowej. Bardzo skutecznie też zapobiega efektowi jo jo jaki pojawia się często po diecie odchudzającej i jest bardzo negatywnym zjawiskiem.

Błonnik to substancja naturalna, głównie składająca się z celulozy, ktora nie ulega trawieniu. Jednak jej rola w pożywieniu jest bardzo ważna, bo błonnik działa pozytywnie na perystaltykę jelit i oczyszcza przewód pokarmowy z resztek produktów przemiany materii, które tam zalegają. Błonnik pomaga zlikwidować zaparcia i wzdęcia, które często są skutkiem ubocznym diety odchudzającej. Z tego też względu kapsułki z błonnikiem nazywane są tabletkami na płaski brzuch. Oczywiście, nie likwidują nagromadzonej na brzuchu tkanki tłuszczowej, ale niwelują wzdęcia. Błonnik pełni też jeszcze jedną ważną funkcję: pomaga zahamować nadmierny apetyt. Nie jest trawiony, ale w żołądku pęcznieje, przez co do mózgu dociera sygnał, że żołądek jest już wypełniony. Pomaga to znacznie zmniejszyć codzienne porcje, a w efekcie – przyzwyczaić układ pokarmowy do mniejszych ilości jedzenia oraz skutecznie i bez efektu jo jo schudnąć. Tabletki z błonnikiem działają tylko wówczas, gdy obficie popijasz je wodą, zgodnie z zaleceniami producenta.  

Chrom to często stosowany odchudzający suplement diety. Bywa, że występuje z kombinacji z innymi składnikami, ale często możesz kupić tabletki po prostu z chromem. Jest to pierwiastek, który trudno nam pozyskać z pożywienia, bo występuje w niskich stężeniach. Jednocześnie jego niedobór ma poważne skutki: ogromną potrzebę jedzenia słodyczy i czekolady. tabletki na odchudzanie z chromem najlepiej sprawdzają się w przypadku osób uzależnionych od słodyczy, u ktorych nadwaga jest efektem słabości do czekoladek i ciastek.

Chitosan  to zmielone pancerzyki skorupiaków morskich. Chitosan zmniejsza wchłanianie tłuszczu z pożywienia, co obniża realną wartość kaloryczną posiłków. Jednocześnie sam nie jest trawiony, więc organizm wydala go razem z cząsteczkami tłuszczu, które związał.

Acai Berry to jagody rosnące w Brazylii. Poza tym, że są niezwykle silną bomba witaminową, poprawiają krążenie, wzrok i odporność organizmu mają też działanie odchudzające. Jagody Acai odchudzają łagodnie i naturalnie, nie wpływają na apetyt, ale poprawiają metabolizm i dynamizują funkcje życiowe. Tabletki na odchudzanie z Acai Berry uchodzą za jedne z najskuteczniejszych suplementów diety.

Hoodia Gordonii to kaktus, ktory rośnie w Afryce Południowej. Jest on bardzo skutecznym supresantem apetytu. Wyciąg z Hoodia Gordonii pozwala znacznie zredukować ilość spożywanego jedzenia co bardzo pozytywnie odbija się na sylwetce. Hoodia Gordonii nie działa tak jak błonnik, ktory pęcznieje, chodzi raczej o skład chemiczny tej rośliny. Poza tym, że jest supresantem apetytu pomaga też zwiększyć tempo przemiany materii.

Zielona Herbata jest skutecznym suplementem odchudzającym, jednak warto sięgnąć po tabletki zamiast po filiżankę naparu, bo tylko w kapsułkach stężenie substancji czynnych jest odpowiednio wysokie. Ekstrakt z zielonej herbaty pomaga spalać tkankę tłuszczową oraz przyspiesza metabolizm. Poza tym zielona herbata jest bardzo silnym antyoksydantem, więc pomaga zahamować procesy starzenia się organizmu.
 Więcej na ten temat: skuteczne tabletki odchudzające.


---
Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci z zachowaniem aktywnych linków.

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty