wtorek, 20 września 2011

Jak dbać o soczewki?Autorem artykułu jest Mariola Konieczna


   Znaczenia zdrowych oczu dla jakości naszego życia nie da się przecenić, dlatego też powinniśmy o nie w najwyższym stopniu dbać. Ta dbałość obejmuje również samo przestrzeganie reguł pielęgnacji soczewek kontaktowych jeżeli je nosimy.
 Regularne wymienianie soczewek, przechowywanie ich w czystych pojemnikach, czyszczenie, wszystko to ma zagwarantować iż nie spowodują zagrożenia dla oka. Pierwszym warunkiem by oko pozostało zdrowe jest właściwe dobranie soczewek. Zatem soczewki kupować powinniśmy zawsze po konsultacji ze specjalistą tak by mieć pewność że będą właściwe dla wady wzroku, oraz też pasowały rozmiarem. Specjalista przede wszystkim pomoże dobrać takie soczewki kontaktowe które będą dopasowane do trybu życia jaki się prowadzi.

Różne typy soczewek  wymagają innej pielęgnacji

Soczewki dzienne
  Obecnie dostępnych jest kilka typów soczewek, z których najbardziej znane oraz popularne są soczewki do noszenia w trybie dziennym. Takie które zakłada się wyłącznie na okres dziennej aktywności, a przed pójściem spać zdejmuje. Zdecydowanie nie należy kłaść się spać z soczewkami pozostawionymi na oku. Ten rodzaj soczewek występuje jako 1 dniowe, 7 dniowe, miesięczne a nawet roczne. 

Soczewki miesięczne?
 Poza tego typu soczewkami, specjalista może niekiedy przepisać soczewki kontaktowe do noszenia w trybie przedłużonym. Takie które noszone są bez przerwy zarówno w dzień jak w nocy, przez określony czasu. Niektóre z nich po zdjęciu należy wyrzucić, inne nadają się do zdezynfekowania i noszenia przez cały okres aż do wymiany.
     Nosząc soczewki zawsze należy stosować się do zaleceń specjalisty. Nie przestrzeganie ich może mieć fatalny wpływ na zdrowie oka.
---
Soczewki kolorowe - wyróżnij się z tłumu!

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz