Co boli w prawym boku, to ja twoja wątrobaAutorem artykułu jest Zdzisław Banach


Choroby wątroby są jednymi z najczęstszych  schorzeń i stanowią poważny problem społeczny. Większość osób ze schorzeniami wątroby nie jest w ogóle świadoma choroby, aż do bardzo zaawansowanego stadium, wtedy na leczenie jest zazwyczaj za późno

Każdy z nas ma wątrobę to jest pewne, bo bez niej nie funkcjonowałby normalnie człowiek. Więc jeśli ciebie boli w prawym boku, odczuwasz kłucie to możesz mieć problemy właśnie z wątrobą.


Organ ten jest odpowiedzialny za szereg funkcji ważnych dla normalnego działania organizmu i spełnia cztery funkcje:
detoksykacyjną
metaboliczną
zapasową
magazynującą.
Wątroba ze względu na pełnioną w organizmie rolę jest stale narażona na różnego typu uszkodzenia:
zatrucia np narkotyki
alkohol szczególnie nadużywanie
pasożyty
infekcje wirusowe i bakteryjne

Istnieją też zaburzenia wrodzone. Te i inne problemy związane z wątrobą prowadzą do różnych rodzajów schorzeń: niewydolność wątroby, marskość wątroby, raka, pourazowych ropni i żółtaczki. Choroby wątroby są jednymi z najczęstszych schorzeń i stanowią poważny problem społeczny. Większość osób ze schorzeniami wątroby nie jest w ogóle świadoma choroby, aż do bardzo zaawansowanego stadium, wtedy na leczenie jest zazwyczaj za późno /źródło wikipedia.pl/.
Mamy kilka sposobów leczenia wątroby są jednak uzależnione one od stopnia zaawansowania choroby. Warto wspomnieć o metodach farmakologicznych, przeszczep organy od dawcy, diabetyczna dieta i inne. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Najlepiej aby zadbać o nią już teraz, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnego stresu i kłopotu. Zamiast łykania tabletek i życia jak roślina możemy sięgnąć do mądrości ludowych i naszych babć. Warto zainteresować się lekami roślinnymi nie powodujących raczej skutków ubocznych, ponadto ich stosowanie, wyparte obecnie przez tabletki, może przyczynić się do całkowitego wyleczenia.
Obecnie ukrywa się fakty związane z ziołolecznictwem, bo są one niewygodne przez wielkie koncerny farmaceutyczne, gdyż godzą w ich interesy. Zauważmy, że obecnie coraz bardziej promuje się środki ziołowe a popularne ziółka powracają do łask, ciekawe. A taki zapomniany ostropest może być z powodzeniem stosowany w leczeniu wątroby, gdyż wykazuje silne właściwości przeciwzapalne,odtruwające, stymulujące regenerację i wytwarzanie nowych komórek wątroby. Ale o tym się nie mówi, gdyż zagroziłoby to interesom przemysłu farmaceutycznego. Łatwo przewidzieć oburzenie pewnych osób zapatrzonych w święta moc tabletki, którzy wierzą, że wystarczy połknąć pigułkę i będą zdrowi. A lekarstwo na rak rośnie np. w Amazonii i jest to fakt naukowo sprawdzony. Łatwo zarzucać ciemnotę ludziom „światłym” i „mądrym”, ale ilu ich udaje się wróżek, zielarzy i innych uzdrowicieli, gdy naukowa medycyna stała bezsilna.
Podsumowując należy pamiętać aby nie lekceważyć sygnałów jakie wysyła nasze ciało i nie odrzucajmy ziół, gdyż nie wiadomo co może nas uzdrowić, a właściwie nasze ciało.

---
Dbaj o swoje zdrowie bo masz je tylko jedno. Jeśli chcesz więcej wiedzieć o sposobie ochrony twojej wątroby to zajrzyj na sites.google.com/site/komotet

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty