Piłka gimnastyczna- prosto i wydajnie

Autorem artykułu jest Artur Furmańczyk


Trening z piłką gimnastyczną to doskonały sposób dla wszystkich osób chcących połączyć zdrowy styl życia z urozmaiconym treningiem. Dodatkowym atutem jest szeroki wachlarz unikalnych ćwiczeń, jak i małe wymagania dotyczące powierzchni.
piłka gimnastycznaTrening nie ogranicza się do konkretnego wieku, lub stopnia zaawansowania co sprawia, że ćwiczenia z piłką gimnastyczną są bardzo przystępną formą ruchu.
Sposób przebiegu ćwiczeń z wykorzystaniem piłki gimnastycznej powoduje, że trening z nią można określić słowami: efektywność, radość i wyzwanie.
Efektywność: w doskonały sposób uruchamia tzw. mięśnie głębokie, co jest główną cechą ćwiczeń funkcjonalnych. Tak wzmacniane są mięśnie używane w trakcie podczas codziennie wykonywanych czynności.

Radość: piłka do ćwiczeń sprawia wiele radości podczas treningu oraz miłych wrażeń przypominając zabawy z okresu szkolnego.
Wyzwanie: piłka mocno wytrąca z równowagi, co sprawia, że nie doświadczone osoby będą musiały się oswoić z tą formą ćwiczeń.

Dlaczego właśnie piłka?
Jest skuteczna. Na piłce gimnastycznej wykonają Państwo trening na większość grup mięśniowych. Dodatkowo przy większości ćwiczeń angażują się mięśnie brzucha w celu utrzymanie równowagi i odpowiedniej pozycji do ćwiczeń. Właśnie ten fakt (oddziaływanie na mięśnie brzucha) skutkuję tym, że ćwiczenia z piłką dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu z zwykłymi ćwiczeniami.

Jest przenośna. Za pomocą GymBall można wykonają Państwo bardzo dużo ćwiczeń bez względu na miejsce przebywania. Trening można wykonać w domu, w parku, w ogrodzie.
Nie ma ograniczeń. Nie są znane jakiekolwiek ograniczenia dotyczące ćwiczeń na piłce, zarówno wiekowe, jak i zdrowotne. Natomiast doskonale sprawdza się podczas zajęć rehabilitacyjnych
Fun factor. Trening na piłce to doskonała zabawa. Wiele osób rezygnowało z systematycznego treningu z powodu notorycznego znużenia ćwiczeniami.
Piłka gimnastyczna ze względu na wymienione wcześniej cechy jest doskonałym narzędziem treningowym jako samo w sobie. Może stanowić również uzupełnienie dotychczas stosowanych ćwiczeń, a jak wiadomo urozmaicony trening jest jedyną właściwą droga do osiągnięcia poprawy zdrowia i sprawności. Fakt stosowania jej w szeroko pojętej rehabilitacji stanowi o jej wyższości nad jej wieloma bardziej skomplikowanymi i droższymi konkurentami. W tym wypadku sukces tkwi w prostocie.
---
GYMCO- piłki gimnastyczne

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty