Choroba lokomocyjna


Autorem artykułu jest slawek


Choroba lokomocyjna występuje w wyniku rozbieżności, jakie pojawiają się pomiędzy informacją odbieraną oczami i uszami, a także z innych receptorów równowagi.

Wybierz sensowne miejsce:
Jeśli jesteś dorosłym pasażerem podróżującym samochodem, usiądź na przednim siedzeniu lub, jeszcze lepiej, za kierownicą. Wydaje się, że choroba lokomocyjna nie dotyka kierowcy pojazdu. Dzieci powinny jednak zawsze siedzieć z tyłu. Tak jest o wiele bezpieczniej.
Jeśli lecisz samolotem, poproś obsługę o przydzielenie miejsca nad skrzydłem i przy oknie, gdzie ruch jest najmniejszy.

W łodzi najlepiej miejsce na środku, gdzie efekt huśtania jest najmniejszy.

W pociągu nie siadaj na miejscach zwróconych w stronę przeciwną do kierunku jazdy.

Oddychaj chłodnym powietrzem:
Każdemu, kto kiedykolwiek odczuwał nudności w czasie jazdy samochodem, znane jest uczucie ulgi, jakiego doznaje się po otwarciu okna. Zapytaj pozostałych pasażerów, a następnie wpuść do środka świeże powietrze.

Jeśli płyniesz statkiem, najlepiej na pokładzie, aby uniknąć dusznego wnętrza. Na pokładzie samolotu użyj osobistego wlotu powietrza nad głową. Powietrze może nie być tak świeże, ale przynajmniej jest chłodne.

Nie mów o tym:
Jeśli dziecko jest podatne na chorobę lokomocyjną, nie zwiększaj jego lęku i nie mów o tym przed lub w trakcie podróży, dziecko wówczas prawdopodobnie zwymiotuje.

Użyj przyprawy:
Przyjmuj imbir lekarski 2 godziny przed podróżą i co 4 godziny w czasie jej trwania. Zażywaj 100-200 miligramów standaryzowanego wyciągu w postaci kapsułki.
Dobrym ogólnie środkiem na uspokojenie nerwów, więc i na złagodzenie choroby, jest magnez. Przyjmuj 500 miligramów z jedzeniem, godzinę przed podróżą.
---
slawomir
http://najlepszeprzepisykulinarne.blogspot.com

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty