Precz z pryszczami!

Autorem artykułu jest Anna Kowalska

Trądzik zwykły, nazywany też młodzieńczym, dotyka najczęściej młodzież. Przyczyną są zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie. Nadmierne pobudzenie gruczołów łojowych wywołuje przykre skutki w postaci wyprysków na skórze. Trądzik dotyka również osoby dojrzałe, które w wieku kilkunastu lat ta dolegliwość ominęła.
 Ci, którzy zmagają się z wypryskami, doskonale znają gehennę polegającą na smarowaniu skóry najróżniejszymi preparatami kosmetycznymi, często z mizernymi efektami. Na szczęście mamy już do dyspozycji również inne metody. Jedną z nich jest leczenie światłem lasera w gabinetach kosmetycznych (IPL). Terapia obejmuje serię zabiegów, polegających na naświetlaniu obszarów dotkniętych zmianami trądzikowymi. Precyzyjnie dobrana wiązka światła wnika w głąb skóry i działając na gruczoły łojowe, zmniejsza produkcję sebum. Impulsy światła są nośnikiem energii, która w wewnętrznych warstwach skóry zamienia się w energię cieplną. Powoduje to odkażanie skóry i obkurczanie porów. Niszczy też głównych winowajców - bakterie, odpowiedzialne za powstanie trądziku. Światło lasera powoduje szybkie gojenie się istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych. 
Dzięki temu terapia światłem jest również stosowana jako metoda zapobiegawcza w pielęgnacji cery łojotokowej. Efekty widoczne są szybko, pierwsze z nich to wyraźne złagodzenie zmian trądzikowych i poprawa stanu skóry. Seria zabiegów leczenia trądziku składa się z 2-5 zabiegów, wykonywanych co ok. 2-3 tygodnie. Liczba zabiegów jest uzależniona od stanu skóry.
Terapię laserową można stosować samodzielnie, a także w połączeniu z leczeniem farmakologicznym. Zastosowanie tej metody daje bardzo dobre rezultaty nawet w przypadku leczenia trądziku ze zmianami ropnymi. W przypadku występowania nawrotów trądziku kurację można wielokrotnie powtarzać.
Dotychczas nie obserwuje się działań niepożądanych, związanych z terapią światłem w przypadku leczenia trądziku młodzieńczego. Leczenie nie wymaga rezygnacji z normalnego trybu życia.
---

Autorka redaguje Przewodnik Medycyny Estetycznej PEMed.pl - informacje o zabiegach medycznych i kosmetycznych, opisy operacji plastycznych, cenniki, opowieści pacjentów, wyszukiwarka gabinetów, ranking lekarzy, opinie, pytania, galerie.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaki - wartości odżywcze i witaminy

Serdecznik, przedłużenie życia, magnez

Kurzajki - powiedz im "NIE" raz na zawsze!