środa, 14 listopada 2012

Zdrowie Twoich jelit

Autorem artykułu jest Anna Szubert

Wpis poświęcony tematyce oczyszczania organizmu, ale przede wszystkim sposobom na pozbycie się złogów metabolicznych z jelit. Od ich kondycji zależy prawidłowe funkcjonowanie wielu procesów życiowych.

Jelita to jeden z elementów układu pokarmowego, gdzie odbywa się proces trwania oraz wchłaniania pokarmów do krwioobiegu, co daje niezbędną energię organizmowi.

Ten odcinek układu wymaga szczególnej opieki, gdyż jego stan wpływa na kondycję całego organizmu.
Jeśli chcesz w domowych warunkach sprawdzić stan swoich jelit, to jest na to metoda. A mianowicie - wypij trzy łyżki świeżo wyciśniętego soku z buraków. Następnie w oddawanym moczu sprawdź, czy zmienił barwę na czerwoną. Jeśli tak, to jest to znak, iż bariera dzieląca jelita od krwi jest nie do końca uszczelniona. Mówi nam to o tym, że w takim samym stopniu do krwi przedostają się toksyny i niepożądane substancje zgromadzone w jelitach.

Jak je zatem oczyścić i wspomóc w działaniu?
Po pierwsze zmienić dietę - wyeliminować tłuste i niezdrowe jedzenia, pić więcej wody i soków, uzupełnić minerały i witaminy.
Wybierając wodę, zwracajmy uwagę na jej jakość. Nie każda woda jest odpowiednia dla naszego organizmu. Najlepiej wybrać wodę o odczynie alkalicznym, czyli zasadowym. Ta zmniejszy kwasowy i niezdrowy odczyn w jelitach.
Kiedy spożywamy nasycone tłuszcze i cukry, przyczyniamy się do wzrostu substancji kwasowych w organizmie. Ponadto alkohol czy słodkie napoje potęgują to zjawisko. Dlatego tych powinniśmy się wystrzegać.

Ilość wody w organizmie ma wpływ na usuwanie z niego produktów ubocznych przemiany materii. Dlatego ważne jest spożywanie właściwej ilości wody w ciągu doby. Oczyszczanie przewodu pokarmowego wodą nie ma skutków ubocznych - to największa zaleta. Jedyną niedogodnością jest to, że często odwiedza się toaletę, by się wypróżnić.

Zły stan jelit wpływa na pogorszoną odporność i metabolizm. Dzięki oczyszczaniu jelit usuniemy m.in. kamienie kałowe, toksyny oraz liczne niesymbiotyczne bakterie i pasożyty.
Zabiegi oczyszczania jelit zaleca się przeprowadzić przed  zamiarem przeprowadzenia oczyszczania wątroby.

Nie tylko picie wody jest korzystne dla jelit, ale również kąpiel z dodatkiem np. imbiru oraz skrzypu polnego. Te składniki mają moc usuwania toksyn z organizmu, co jest możliwe dzięki zwiększonej potliwości skóry.  Jak ją przygotować? Do wanny z wodą wlać napar z 3 garści skrzypu polnego oraz czterech łyżek sproszkowanego imbiru.

Czyste jelita to zdrowie dla całego organizmu, polepszone samopoczucie i kondycja. Jeśli masz obawy, skonsultuj się z lekarzem. On doradzi ci, jak zrobić to prawidłowo.

--- Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz