piątek, 15 lipca 2011

Dieta na pozbycie się trądziku


Autorem artykułu jest Tomasz Ptak


Chciałbym przedstawić w artykule dietę, która pozwoli pozbyć się prawdziwych przyczyn powstawania trądziku, oraz przyczyni się do wskoczenia całego zdrowia na wyższy poziom.
Produkty, które spożywasz odgrywają kluczową rolę w ogólnym stanie zdrowia. Zła żywność może być przyczyną gwałtownego wzrostu hormonów androgenowych, zapycha krew i limfę toksynami, które gromadzą się w systemie, co powoduje jego zagrożenie. Zła dieta może przytłoczyć wątrobę nadmiarem hormonów oraz toksyn we krwi pogłębiając istniejący stan trądziku. Najpierw zapoznam Cię z naturalnym cyklem dobowym człowieka, który pozwoli twojemu organizmowi prawidłowo funkcjonować - oczyszczać się, trawić, absorbować, a następnie zapoznam Cię z NIESAMOWICIE skuteczną dietą, która sprawi, że trądzik odejdzie w zapomnienie.
Naturalny cykl dobowy człowieka
Dzisiaj wiele osób szuka prostych sposobów, aby schudnąć, poprawić zdrowie, a także wyeliminować choroby. Do tych zadań niezbędne będzie przestrzeganie zasad naturalnego cyklu dobowego człowieka, który składa się z 3 faz. Aby wejść w naturalny cykl dobowy, trzeba będzie zmienić nawyki żywieniowe. Jeżeli poważnie myślisz o swoim zdrowiu, a wierzę, że tak jest, nie będzie dla Ciebie to problemem, a wyzwaniem. Przez kilka pierwszych dni kiedy będziesz przestrzegał naturalnego cyklu dobowego, możesz mieć pewne skutki uboczne, takie jak biegunka, bóle głowy, przeziębienia, jednak głowa do góry. To bardzo dobry znak -Twój organizm po wielu latach zakłóconego rytmu biologicznego, w końcu zaczyna się z nim synchronizować i tym samym wyrzucać nagromadzone pokłady toksyn i odpadów. Oto 3 naturalne cykle organizmu :

Cykl 1 - od 4 rano do 12 w południe - Podczas tego cyklu ciało usuwa kwasy, toksyny przez odpady, pot, mocz, śluz i inne wydzieliny.
Podczas cyklu eliminacji, należy jeść asortyment różnych owoców. Możemy wybrać świeże owoce, bądź soki owocowe lub warzywne (zielone szejki, już o nich pisałem, działają naprawdę niesamowicie). Pamiętaj jednak, że zjedzenie całego owocu dostarczy nam błonnika, który ma działanie jak sprzątaczka w naszym układzie pokarmowym (nie można jednak przesadzić z jego ilością, gdyż może wyrządzić szkody w naszych jelitach podrażniając ścianki). Pamiętaj, w tej fazie staramy się jeść tylko owoce, soki owocowe bądź warzywne (tylko nie te kupowane, tylko własnej roboty, no chyba, że jednodniowe!) Produkty te dodatkowo zalkalizują nasze ciało, co nosi niesamowicie pozytywne skutki. Jak już pisałem, z samego rana polecam wypicie rozcieńczonego z wodą soku z wyciśniętej cytryny. Po jakimś czasie, możemy zjeść owoce, bądź wypić zielonego szejka. Spożywanie w cyklu 1 innych produktów spowoduje, że organizm nie wydali tyle, ile powinien toksyn, i zaburzy harmonie ciała powodując choroby oraz sprzyjając otyłości. W tym cyklu starajmy się spożywać tylko świeże, surowe warzywa oraz owoce.

Cykl 2 - Od 12 w południe do 8 wieczorem - W tym czasie Twoje ciało jest nastawione na pobieranie żywności i jego trawienie.
Faza 2 pozwala na cięższe, trudniejsze do strawienia produkty, składające się przede wszystkim z białek, oraz zdrowych tłuszczy. Pomimo tego, że cykl kończy się o godzinie 20, starajcie się zakończyć spożycie potraw do 18 godziny, tak będzie najlepiej.

Cykl 3 - Od 8 wieczorem do 4 nad ranem - Podczas tego cyklu Twoje ciało będzie asymilowało składniki pokarmowe, które otrzymało w fazie 2.
Podczas cyklu 3 nie spożywamy jedzenia. Ciało karmimy tylko wodą. Pamiętaj, że jest bardzo znaczna różnica pomiędzy wodą źródlaną, a mineralną. Woda źródlana można powiedzieć, że wypłukuje z nas drogocenne minerały, a woda mineralna odwrotnie - dostarcza nam tych minerałów.
Spożywanie pokarmów zgodnie z naturalnym cyklem dobowym jest na dobrą sprawę, bardzo łatwe do zastosowania, gdyż po bardzo krótkim czasie, zaczniesz czuć się o wiele lepiej, będziesz spał jak dziecko, nie będziesz budził się z kacem, skończą się Twoje kłopoty z trawieniem, dostaniesz mnóstwo dodatkowej energii.
Jeżeli będziesz dostarczał wszystkich składników odżywczych pożądanych przez ciało, to głód w fazie 1 oraz 3 nie będzie stanowił problemu.

Dieta Ptaka

Informacje, które Tobie tutaj przedstawię, sprawią, że stan twojej cery poprawi się NIESAMOWICIE. Dieta Ptaka jest mocno zmodyfikowaną wersją diety Paleo[1] - Jednej z najbardziej przystosowanych diet dla człowieka. Dieta wiąże się z niektórymi wyrzeczeniami, ale przecież decydując się na kurs, uważam, że jesteś na tyle zdeterminowany, aby podjąć odpowiednie działanie i raz na zawsze powiedzieć trądzikowi NIE.  Do tego efekty jakie otrzymasz po ok. 2 tygodniach staną się motywacją do dalszych czynności. Pamiętaj, że moja dieta nie tylko wpłynie na to, że trądzik odejdzie, ale także twoje samopoczucie, zdrowie, metabolizm poprawi się kolosalnie, twoja waga unormuje się do naturalnego poziomu, a tym samym staniesz się atrakcyjniejszy dla płci przeciwnej. Obiecałem, że nie będę Ciebie zamęczał naukowymi dowodami, długimi wywodami na temat słuszności działań, które proponuję, dlatego także dostaniesz wszystko w pigułce. Jeżeli jednak jesteś dociekliwą osobą, to pewnie za jakiś czas ukaże się moja książka z dietą, którą proponuję.
Jeżeli wejdziemy w głąb wiedzy, to na powstawanie zmian skórnych przyczyniają się :
Zablokowanie porów przez komórki - keranocytyNadmiar produkcji sebum poprzez zwiększenie produkcji hormonów androgennychNadmiar toksyn w krwi oraz limfie, które powodują doskonałe środowisko dla bakterii wywołujących trądzik.Stan zapalny komórek
Dieta pozwoli Tobie uporać się z tymi wszystkimi czynnikami mającymi bezpośredni wpływ na występowanie trądziku. Tak więc do rzeczy!
Indeks glikemiczny spożywanych produktów wpływa na poziom insuliny we krwi. Został on stworzony do porównania produktów spożywczych jak wzrasta poziom cukru po ich spożyciu. Nadmiar insuliny ma bezpośredni wpływ na trądzik. Produkty o niskim indeksie glikemicznym wpływają na mniejszy poziom insuliny we krwi, a tym samym nie przyczyniają się do powstawania trądziku. Istnieją jednak wyjątki, mianowicie produkty mleczne, które mają dość niski indeks glikemiczny, a po spożyciu ich poziom insuliny znacznie wzrasta, co bardzo źle wpływają na twoją cerę. Pamiętaj, że mleko czy to kozie czy krowie, nie jest produktem przystosowanym dla człowieka, a dla tych właśnie zwierząt. Poziom insuliny powoduje wzrost IGF-1, który zaś stymuluje powstawanie keranocytów, które blokują pory. Produktom mlecznym prócz kefirów organicznych musimy powiedzieć NIE. Kolejnym błędem ludzkości są ziarna (np. zbóż, pszenicy, kukurydzy) oraz rośliny strączkowe (np. soja). Zarówno ziarna jak i rośliny strączkowe nie są naturalnym pożywieniem dla człowieka, ponieważ trzeba je gotować, aby nadawały się do spożycia, choć tak naprawdę nawet gotowane nie nadają się! Ziarna oraz rośliny strączkowe zawierają duże ilości lektyn, które sieją spustoszenie w naszym organizmie poprzez :
-   Zakłócanie układu odpornościowego jelit
-   Zakłócenie procesu trawienia białek
-  Uaktywnianie autoprzeciwciał w stanach zapalnych oraz chorobach autoimmunologicznych
-   Niszczenie wyściółki ścianek jelita
-   Blokowanie hormonów trawiennych
-   Upośledzenie wchłaniania składników odżywczych
-   Stymulowanie rozrostu narządów
-   Zwiększenie przepuszczalności ścianek jelit, powodując alergie pokarmowe
Lektyny również wpływają na stan naszej skóry poprzez utrudnianie metabolizmu cynku, który jest bardzo ważnym składnikiem dla skóry wolnej od trądziku. Lektyny również znajdują się w orzeszkach ziemnych, dlatego im także jak ziarnom mówimy NIE. Indeks glikemiczny oraz lektyny, to nie wszystkie składniki, które mają wpływ na powstawanie trądziku, nie chcę jednak Ciebie zamęczać, a chcę abyś miał jakiekolwiek pojęcie, dlaczego tak, a nie inaczej.
Dobrze, przejdźmy zatem do konkretów. Dieta Ptaka składa się z dwóch faz. Faza pierwsza będzie trwała przez 1 miesiąc, w którym dokładnie będziesz przestrzegał diety, natomiast faza druga będzie okresem przedłużonym, w którym stopniowo będziesz dodawał po jednym produkcie, aby sprawdzić jak zachowuje się twoja skóra. Po pierwszych dwóch tygodniach powinieneś zauważyć znaczną poprawę, a po miesiącu trądzik powinien całkowicie zniknąć.

Faza 1 - 30 dni
Faza pierwsza trwać będzie przez 30 dni, będzie polegać na całkowitym usunięciu produktów, które bezpośrednio przyczyniają się do powstawania trądziku, oraz na spożyciu produktów, które zaopatrzą nasz organizm w niezbędne produkty odżywcze, oraz zaatakują przyczyny trądziku ze wszystkich stron. W fazie pierwszej trwającej przez 30 dni wolno Tobie spożywać :
-   Świeże warzywa oraz surowe owoce (Najlepiej ze sklepów organicznych)
-   Mięso - Jak najmniej smażonych, polecam gotowane, grillowane, pieczone, oraz surowe w postaci tatara. Jak smażyć to najlepiej na smalcu.
-   Ryby - Jak najmniej wędzonych, które są rakotwórcze.
-   Owoce morza
-   Oleje roślinne (Najlepiej oliwa z oliwek, olej lniany, olej kokosowy) -Przestrzegam przed używaniem olejów roślinnych do smażenia, o wiele lepsze w tym przypadku już są produkty bogate w tłuszcze nasycone, jak boczek, smalec.
-   Jajka
-   Kefir organiczny użyty do przyjmowania NNKT.
Nie spożywamy także: ryb konserwowych, wędzonych, mięsa wędzonego, konserw mięsnych, szynek, ziemniaków, orzeszków, suszonych owoców.
Kolejną ważną kwestią jest, aby starać się nie łączyć ze sobą węglowodanów oraz białek w jednym posiłku. Pamiętajmy o przestrzeganiu naturalnego cyklu dobowego.
Niezmiernie ważne są proporcje przyjmowanych kalorii z węglowodanów (owoce, warzywa), tłuszczy (oleje roślinne, jajka, tłuszcze zwierzęce) oraz białek (mięso, ryby owoce morza). Najlepiej będzie, jeżeli węglowodany będą stanowiły do 20 % dostarczonych w ciągu dnia kalorii, białka ok 30 %, a tłuszcze 50 %. Pamiętajmy o prawidłowym stosunku Omega 3 do Omega 6.
Proszę zapoznać się także z teorią doboru diety według grupy krwi. Np. Grupa krwi B nie toleruje drobiu, ani pomidorów, także mimo tego, że są one produktami należącymi do grup dozwolonych, należy ich unikać !
Do obliczania kalorii z poszczególnych produktów, znakomicie przydadzą się nam tabele kaloryczne. Proszę w Google wpisać "Tabele kaloryczne" bądź "kalkulator kalorii", a wszystko znajdziesz.

Faza 2
Po miesiącu przestrzegania w 100 % zaleceń pierwszej fazy, niemożliwym jest, aby trądzik nadal Cię trapił, bądź nie nastąpiła znacząca poprawa. Każdy organizm jest inny, zależnie od stanu twojego organizmu przed rozpoczęciem diety, efekty po niej mogą się pojawić po kilku dniach bądź po miesiącu, niemniej jednak pojawią się one. Każdy ma swoje ulubione potrawy, np. czekolada, lody, spaghetti itp. Nie mam zamiaru zabronić jedzenia ich do końca życia, w żadnym wypadku.
Jeżeli Twój trądzik odszedł, możesz zacząć powoli dodawać produkty do swojego jadłospisu. Tutaj niezbędne będzie słuchanie oraz obserwowanie swojego ciała. Pamiętaj, że np. spożywanie pizzy raz w tygodniu może nie przynieść szkód dla twojej cery, jednak jedna pizza codziennie z pewnością taki szkodliwy wpływ będzie miała. Wiedz również o tym, że zmiany skórne nie pokażą się koniecznie na drugi dzień od spożycia danego produktu, zwykle trwa to dłużej, dlatego ostrożnie dobieraj nowe produkty. Zachęcam Cię do całkowitego wyeliminowania ziarna oraz produktów mlecznych, ale jeżeli dodasz niektóre produkty z tych kategorii i będziesz czuł się oraz wyglądał znakomicie, możesz spokojnie być zadowolony. Niech nie będzie to jednak wyglądało w tak, że powrócisz do wszystkich starych, złych nawyków i trądzik w mgnieniu oka powróci, a winić będziesz mógł tylko siebie. Najlepiej będzie, jeżeli nowe produkty zaczniesz dodawać dopiero, gdy całkowicie wyleczysz trądzik. 
Jeżeli wykonałeś powyższe działania, bardzo gratuluję, Twój organizm właśnie się oczyszcza i za lada chwila twoja cera będzie piękna jak nigdy dotąd!

[1] Zainteresowanych zapraszam do lektury : Loren Cordain, The Dietary Cure for Acne, Published by Paleo Diet Enterprises, Fort Collins, Colorado 2006
---
Zainteresowanych zapraszam na moją stronę : http://antypryszcz.pl

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

4 komentarze:

 1. Od jutra rozpoczynam tą diete !
  Oby mi pomogla.

  Lara.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ok, zaczynam to i za 30 dni powiem co i jak :P Gdyby zadziałało to bym była najszczęśliwszym człowiekiem na tej ziemi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. I jeszcze mam pytanie, czy na tej diecie wolno jeść kasze??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powinno się jeść!

   Usuń